Міністерство інфраструктури України


Інфраструктурні проекти у сфері безпеки на транспорті

Проєкт «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України»

9 липня 2018 року між Україною та Європейськім інвестиційним банком підписано Фінансову угоду стосовно Проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України».

Міністерство інфраструктури визначене відповідальним виконавцем Проекту, що передбачено наказом Міністерства фінансів від 03.07.2018 № 596 «Про доцільність підготовки спільного з Європейськім інвестиційним банком Європейськім банком реконструкції та розвитку проекту “Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України”».

Орієнтовна вартість Проекту (за оцінками експертів ЄІБ) 177 млн. євро (без ПДВ), з яких кредити:

ЄІБ - 75 млн. євро;

ЄБРР - 75 млн. євро;

решта – власні кошти міст, технічна допомога.

Основним завданням Проекту є зменшення кількості загиблих та серйозно постраждалих в дорожньо-транспортних пригодах в міських зонах, з особливою увагою до двох категорій постраждалих – пішоходів та велосипедистів, та покращення ефективності і рівня безпеки міського транспорту в цілому шляхом:

  • поліпшення міської дорожньої інфраструктури з метою зменшення аварійності на дорогах;
  • поліпшення інфраструктури дорожніх перехресть;
  • вуличних реновацій: покращення інфраструктури для пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту і комунальних служб;
  • підготовки маршрутних планів дій або програм широких зон (зменшення швидкості у населених пунктах або поблизу шкіл);
  • підтримки правової та моніторингової бази для здійснення таких заходів.

Реалізація Проекту планується у містах: Львів, Одеса, Дніпро, Харків, Київ та Кам’янець-Подільський.

Законом України «Про ратифікацію Фінансової угоди (Проєкт «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України») між Україною та Європейським інвестиційним банком» передбачена ратифікація вказаної Фінансової угоди.

На виконання вимог Фінансової угоди Мінінфраструктури створює Координаційний комітет та Групу з управління та підтримки Проєкту (ГУПП).

Основним завданням Координаційного комітету буде надання стратегічних рекомендації, схвалення пропозицій ГУПП щодо субпроєктів, надання допомоги, перевіряти функціонування ГУПП та хід виконання робіт за Проєктом.

Також Координаційний комітет має переглянути та схвалити операційний посібник програми (ОПП). При цьому ОПП, серед іншого, буде містити: критерії прийнятності субпроєктів, що фінансуються за цією угодою; опис технічної підтримки, яка відповідає критеріям фінансування за цією угодою; роль та компетенції координаційного комітету, ГУПП та груп з реалізації Проєкту.

Позика в рамках Фінансової угоди виділятиметься на субпроєкти, які, зокрема, будуть схвалені Координаційним комітетом.

Мінінфраструктури, зокрема, відповідає за укладення угод про передачу коштів позики, забезпечує, щоб кожен кінцевий бенефіціар виконував певні повноваження в частині проведення тендерів за кожним субпроєктом, щоб усі договори за субпроєктами містили відповідні обов’язкові умови, щоб кожен кінцевий бенефіціар виконував та експлуатував відповідний субпроєкт згідно зі стандартами законодавства ЄС тією мірою, наскільки вони реалізовані в законах України або визначені Європейським інвестиційним банком у Фінансовій угоді.

Презентаційні матеріали за результатами конференції з питань підготовки до реалізації проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України»

 

{#HTML_FILES#}



Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/content/infrastrukturni-proekti-u-sferi-bezpeki-na-transporti.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове