Міністерство інфраструктури України


Інфраструктурні проекти в галузі поштового зв'язку

І ЧЕРГА ПРІОРИТЕТНОСТІ

1

Розвиток логістичної мережі

Проект передбачає повну поетапну трансформацію логістики Товариства з метою забезпечення відповідності рівня сервісу вимогам ринку. Існуюча логістика та інфраструктура спроектовані під доставку листів і мають проблеми та недоліки. Технічні умови та поточний стан сортувальних об’єктів обумовлюють зростання трудовитрат та вартості процесів. Адміністративна локалізація мережі не відображає поточну географічну потребу в обсягах посилок та листів, що обумовлює неефективності у магістральних перевезеннях. В рамках змодельованої майбутньої структури логістичної мережі компанії, у період до 2028 року планується побудувати та/або модернізувати ряд сортувальних центрів, що дозволить підвищити надійність доставки.

Нова логістична мережа передбачає формування 8 автоматизованих сортувальних центрів та близько 60 проміжних сортувальних об’єктів із сучасною інфраструктурою. Розміщення об’єктів відповідатиме концентрації потоків відправлень. Для кожного об’єкту сформовано вимоги до пропускної потужності, площі приміщення, маневрової площі для транспорту, кількості постановочних вікон тощо.

Розроблений план імплементації проекту передбачає поетапну перебудову логістики АТ «Укрпошта» та розділений на 3 Фази. Перша фаза передбачає відкриття 5 великих сортувальних хабів Львів, Київ, Дніпро, Харків та Хмельницький та більше 22 менших депо.

Орієнтовна вартість першої фази – 2,8 млрд млн грн.

Можливі джерела фінансування – планується використання як власних так і залучених коштів.

2

Проект «Сільське відділення» 

Проект передбачає оновлення моделі роботи поштових відділень у селах, де мешкає менш як 2 тис. осіб – впровадження пересувних відділень поштового зв’язку замість сільських стаціонарних нерентабельних відділень.  Бригада з начальника, листоноші й водія-кур’єра на облаштованому новому авто об’їжджатиме населені пункти за певним маршрутом і графіком та надаватиме послуги з повним функціоналом. Перехід на формат пересувних відділень дає змогу вирішити проблеми підбору та навчання персоналу. Персонал пересувних відділень, комплектується у точках базування в районних та обласних центрах, і складності з підбором та навчанням не виникає.

Для поширення проекту на 8 областей України необхідно закупити додатково 1000 нових автомобілів.

Для впровадження проекту необхідно закупити  відповідні авто, здійснити додаткове оснащення транспорту, укомплектувати персонал  та створити точки базування пересувних відділень.

Орієнтовна вартість – 1 млрд грн.

Можливі джерела фінансування - планується використання як власних так і залучених коштів.

3

Оновлення та розвиток транспорту

 

Враховуючи плановий зріст об’єму поштових відправлень (посилок) та існуючий на сьогодні застарілий автопарк, необхідно вкласти 1,7 млрд грн в оновлення автотранспорту та зменшення його середнього віку до 7 років (близько 1500 одиниць транспорту), з них до 2021 року близько 0,8 млрд грн

Орієнтовна вартість – 1,5 млрд грн

Можливі джерела фінансування - планується використовувати як власні так і зовнішні кошти.

4

Оновлення ІТ

ІТ компанії потребує оновлення як у частині техніки – необхідно замінити застарілу техніку на актуальну, так і у частині ІТ системи. Передбачається впровадження нової ERP системи та створення єдиного електронного інформаційного простору та створення системи для управління логістичними процесами.

Орієнтовна вартість – 230 млн. грн 

{#HTML_FILES#}



Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/content/infrastrukturni-proekti-v-galuzi-poshtovogo-zvyazku.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове