Про нас
КОМАНДА ПІДТРИМКИ РЕФОРМ – професійні та незалежні спеціалісти, які забезпечують фахову підтримку реформ.
Команду підтримки реформ (Reform Support Team, RST) утворено у 2016 році.
Основні функції RST полягають в:
- розробці концепції та координації реформ;
- реалізації спеціальних проектів;
- координації зусиль Мінінфраструктури, міжнародних експертів та допомоги з питань реформування;
- управлінні інформацією та ризиками.
RST - Команда, що відповідає за
- реалізацію стратегій реформування на розвитку транспорту;
- впровадження реформи державного управління;
- залучення інвестицій;
- реалізацію реформи державних підприємств;
- боротьбу з корупцією;
- зв'язки з громадськістю;
- електронне урядування.
Діяльність RST стосується наступних напрямів:
- Реформа у сфері залізничного транспорту, яка спрямована на відокремлення вантажного оператора та лібералізації вантажних тарифів.
В рамках реалізації даної реформи здійснюються заходи щодо перегляду чинного законодавства з метою створення законодавчої бази для проведення відповідного комплексу заходів, який включає, зокрема: огляд існуючої методології та процедури затвердження вантажного тарифу та розробку відповідних пропозицій.
- Реформа автомобільної галузі та дорожнього господарства, яка стосується координації та підтримки впровадження реформ щодо корпоративного управління діяльності низки державних підприємств.
Дана реформа має на меті покращення безпеки дорожнього руху через: децентралізацію та зміцнення потенціалу державного дорожнього фонду; схвалення середньострокової Стратегії безпеки дорожнього руху та відповідного плану дій; внесення необхідних змін до законодавства для забезпечення поставлених завдань, а також приведення національного законодавства у відповідність до положень acquiscommunautaire Європейського Союзу згідно з вимогами Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку; сприяння інституційним реформам у автомобільному секторі, розподілу функцій, уникненню конфлікту інтересів.
- Реформа морської галузі, яка зосереджує зусилля на: сприянні підготовці до аудиту Міжнародної морської організації; утворенні Морської адміністрації (Державної служби морського та річкового транспорту України); аналізу й перегляду ролі, функції та інституційної структури Адміністрації морських портів України; розробці відповідних нормативно-правових актів.
- Реформа внутрішніх водних шляхів. В ході реалізації даної реформи RST здійснює заходи щодо проведення координації технічної допомоги в рамках спеціальних програм, які передбачають істотні зміни у транспортній логістиці, в тому числі внаслідок перегляду системи та функціонування внутрішніх водних шляхів; огляду статусу, структури та правового аспекту організації та управління сектором; розробки нової методології річних тарифів; розробки дорожньої карти для розвитку галузі, яка включатиме стратегічний погляд та позиціонування України в європейській мережі внутрішніх водних шляхів та охоплюватиме правові, організаційні та фінансові аспекти; внесення змін до законодавства.
- Реформа авіаційного транспорту, яка зосереджена на розробці та реалізації маркетингового плану для посилення зв'язків між ЄС та Україною та залучення нових авіакомпаній на український ринок; сприянню імплементації угоди про Спільний повітряний простір; прийнятті відповідних законодавчих актів, планів та політик, спрямованих на реформування авіаційної галузі.
- Реформування державних підприємств та впровадження принципів корпоративного управління, які передбачають корпоратизацію державних підприємств, а також зміцнення та посилення ефективності функцій Мінінфраструктури як призначеного акціонера.
- Підготовки пропозицій та координації зусиль щодо забезпечення сталого фінансування інфраструктурних проектів, які спрямовані на залучення необхідних грантів, позик та приватних інвестицій для модернізації транспортної інфраструктури, в тому числі через механізми державно-приватного партнерства.
- Прийняття та впровадження Національної транспортної стратегії та гармонізація законодавства з Угодою про асоціацію.
- Реформи державного управління, реалізація якої дозволить сформувати спроможне Міністерство як драйвера реалізації реформ, впровадити стратегічне планування його діяльності, впровадити сучасні методи управління персоналом для розвитку державної служби;
- Електронного врядування та антикорупційної програми, зокрема, сприянню впровадженню проектів електронного керування та підходу до відкритих даних, впровадженню антикорупційних заходів.