Для людей
з вадами зору

    Новини    24 Лютого 2017, 11:55
Версiя для друку


Необхідний етап реформування сфери підготовки та дипломування моряків - узгодження нормативно-правових актів, - Юрій Лавренюк

24 Лютого 2017, 11:55

23 лютого 2017 року, під головуванням заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка відбулась нарада з питань узгодження нормативно-правових актів Міністерства інфраструктури України та Міністерства освіти і науки України, що регулюють питання підготовки та дипломування моряків в Україні та забезпечення належного виконання вимог Конвенції ПДНВ, за участі представників профільного департаменту Міністерства інфраструктури України, Міністерства освіти і науки України, Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків, ДП «Адміністрація морських портів України», КП «Морська пошуково-рятувальна служба», Асоціації «Всеукраїнське Об’єднання Крюінгових Компаній» та представників громадськості.

«Узгодження нормативно-правових актів – це черговий та необхідний етап реформування сфери дипломування освіти моряків. На сьогоднішній день, робота в цьому напрямку ведеться і ми маємо певні зрушення, але в той же час зіткнулись з проблемою відсутності належного кадрового резерву співробітників морської галузі у нашій державі. Тому фахове дипломування і підвищення кваліфікації фахівців морського складу, залишається питанням відкритим та незавершеним», - повідомив Юрій Лавренюк.

Заступник Міністра інфраструктури України зазначив, що Мінінфраструктури спільно з Міносвіти, повинні найближчим часом узгодити нормативно-правові акти, які регулюють питання підготовки та дипломування моряків в Україні.

«Тільки за спільної співпраці Міністерства інфраструктури України та Міністерства освіти і науки України, ми зможемо врегулювати питання забезпечення фахового плавскладу, шляхом узгодження нормативно-правових актів у сфері дипломування моряків, які б відповідали всім вимогам сьогодення та почати активну роботу над формуванням дієвого кадрового резерву фахівців морського складу України», - зазначив Юрій Лавренюк.

В ході наради, учасники обговорили стан нормативно-правового регулювання питань підготовки і дипломування моряків в Україні  для забезпечення виконання вимог Конвенції ПДНВ, а також питання щодо розробки та затвердження національних вимог щодо підготовки та підвищення кваліфікації моряків для дипломування відповідно до вимог Конвенції ПДНВ.

Юрій Лавренюк зазначив, що питання відсутності порядку схвалення Мінінфраструктури, як Морської адміністрації України навчальних курсів та програм відповідно до вимог Конвенції ПДНВ, в яких належним чином охоплені детальні цілі навчання типових курсів ІМО (Міжнародної морської організації) залишається відкритим та потребує якнайшвидшого вирішення.ВСІ Новини