Для людей
з вадами зору

    Новини    10 Березня 2017, 20:08
Версiя для друку


Мінінфраструктури координуватиме забезпечення своєчасного постачання енергетичного вугілля до українських ТЕС, - Юрій Лавренюк

10 Березня 2017, 20:08

Сьогодні, 10 березня, під головуванням заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона відбулась нарада з питань визначення шляхів диверсифікації джерел постачання енергетичного вугілля антрацитової групи. В нараді взяли  участь представники профільних департаментів Мінінфраструктури, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, керівники ПАТ «Укрзалізниця», ДП «АМПУ» та морських торговельних портів України.

В ході наради учасники обговорили проблемні питання можливих обсягів перевалки та перевезення до українських ТЕС енергетичного вугілля антрацитової групи у 2017 році.

Представник Міністерства енергетики та вугільної промисловості повідомив, що задля того, щоб врахувати всі потреби для тепло-генерації, необхідно близько 4,8 млн тонн енергетичного вугілля антрацитової групи до кінця року (приблизно 600 тис. тонн вугілля на місяць), а контракти на постачання антрацитового вугілля можуть бути підписані лише з травня місяця.

«Аналізуючи всі умови прийняття вантажу і здійснення перевалки вугілля в морських торговельних портах України, на сьогоднішній день, ми маємо тільки два порти які можуть приймати участь у імпорті енергетичного вугілля антрацитової групи, це – ДП «Морський торговельний порт «Южний» та ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ», - повідомив заступник Міністра інфраструктури України.

За дорученням Юрія Лавренюка буде створено робочу групу для відпрацювання вищезазначеного питання, визначення обсягів перевалки в морських торговельних портах та можливостей ПАТ «Укрзалізниця» щодо перевезення до українських ТЕС енергетичного вугілля у 2017 році, до складу якої будуть залучені представники профільних департаментів Мінінфраструктури, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, ПАТ «Укрзалізниця», ДП «АМПУ» та морських торговельних портів України.

«Спільними зусиллями ми повинні чітко визначити потреби українських ТЕС у імпорті енергетичного вугілля. ПАТ «Укрзалізниця» зі свого боку має забезпечити ефективну логістику у цьому напрямку, а морські торговельні порти «Чорноморськ» та «Южний» забезпечити прийняття необхідного обсягу і здійснення перевалки енергетичного вугілля для потреб українських ТЕС», - підсумував Юрій Лавренюк.ВСІ Новини