Для людей
з вадами зору

    Новини    17 Березня 2017, 20:00
Версiя для друку


Ми повинні докласти максимальних зусиль для збереження базової квоти на використання дозволів ЄКМТ у 2018 році, - Юрій Лавренюк

17 Березня 2017, 20:00

З метою застосування в Україні вимог Хартії Якості міжнародних автомобільних вантажних перевезень в системі багатосторонньої квоти ЄКМТ, прийнятої міністрами транспорту країн членів Міжнародного Транспортного Форуму 28 травня 2015 року в м. Лейпциг, під головуванням заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка відбулось засідання робочої групи з питань підготовки та реалізації проектів із впровадження вимог Хартії Якості.  До складу робочої групи залучено представників Міністерства інфраструктури, Державної служби України з безпеки на транспорті, ДП «ДержавтотрансНДІпроект» та Асоціації Міжнародних Автомобільних перевізників України.

«У цьому році закінчиться дія трирічного мораторію на зміну базових квот для країн-учасниць та умов виконання перевезень по багаторазових дозволах ЄКМТ. Починаючи з 1 січня 2018 року буде запроваджений новий механізм розподілу базових квот серед країн-учасниць ЄКМТ, тому задля того щоб зберегти хоча б базову квоту на використання дозволів ЄКМТ у 2018 році, Україна повинна підтвердити еквівалентність законодавчої бази у сфері автомобільного транспорту положенням Хартії Якості», - повідомив Юрій Лавренюк.

Робоча група розглянула проект змін до Порядку проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міністрів Транспорту, який був підготовлений Департаментом стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень МІУ із залученням профільних громадських організацій та підзвітних Міністерству інфраструктури України підприємств.

Зазначеним проектом передбачається виконання умов Хартії Якості учасниками                 конкурсу-користувачами дозволів ЄКМТ. Зокрема, запроваджується відповідність перевізників – учасників конкурсу наступним важливим критеріям:

1. Кадрові вимоги. Автомобільний перевізник, який виконує перевезення з використанням дозволів ЄКМТ повинен прийняти на роботу менеджера (управителя) з перевезень, який безпосередньо на законних підставах управляє (керує) транспортною діяльністю автомобільного перевізника.

Менеджер (управитель) з перевезень відповідає за виконання щонайменше таких обов’язків, як: забезпечення придатності транспортних засобів до експлуатації; забезпечення водіїв документами на перевезення; дотримання правил перевезень, режимів праці та відпочинку водіїв, умов ліцензування; забезпечення виконання вимог щодо безпеки дорожнього руху, охорони праці.

2. Бездоганна ділова репутація автомобільного перевізника ‑ сукупність підтвердженої інформації про автомобільного перевізника та менеджера (управителя), що дає можливість зробити висновок про відповідність організації перевезень вимогам чинного законодавства.

Умовою бездоганної ділової репутації є відсутність тяжких порушень законодавства у сфері автомобільного транспорту та безпеки дорожнього руху. Перелік таких порушень буде визначений Порядком.

Зокрема, вироки суду за вчинення кримінальних злочинів у сфері підприємництва, оподаткування та банкрутства; законодавства про працю; безпеки дорожнього руху та охорони праці; митних правил, в тому числі, стосовно незаконного обігу наркотиків та прекурсорів; міграційного законодавства та торгівлі людьми призводять до втрати бездоганної ділової репутації.

3. Належний фінансовий стан автомобільного перевізника — стійка ліквідність, платоспроможність та фінансова стійкість суб’єкта господарювання. Автомобільний перевізник, який виконує перевезення з використанням дозволів ЄКМТ повинен забезпечити наявність основних засобів, інших оборотних активів у розмірі 4 500 євро на перший транспортний засіб та по 2 500 євро на кожний послідуючій.

4. Наявність у перевізника у власності або використанні на умовах фінансового лізингу транспортних засобів категорії Євро-5 і вище.

Крім того, нова редакція Порядку спрощує системи подачі заяви на участь у конкурсі по розподілу дозволів ЄКМТ і передбачає повну автоматизацію процесу перевірки відомостей, поданих учасниками конкурсу та процесу розподілу дозволів ЄКМТ.

В ході засідання учасники також розглянули важливе питання щодо механізмів перевірки даних, які будуть підтверджувати виконання учасниками конкурсу вимог Хартії Якості. Юрій Лавренюк доручив розробити проекти спільних наказів з центральними органами виконавчої влади щодо організації співпраці для перевірки достовірності поданих перевізником документів для участі у конкурсі.

Крім того, головою робочої групи було визначено граничні терміни (до 30 березня 2017 року) презентації фінального проекту змін до Порядку проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міністрів Транспорту, для його оприлюднення та громадського обговорення.

«Ми повинні докласти максимальних зусиль для того, щоб Україна підтвердила еквівалентність законодавчої бази у сфері автомобільного транспорту положенням Хартії Якості. Це питання перебуває під особистим контролем у Міністра інфраструктури України та є надзвичайно важливим, як для державного сектору, так і для приватного», - підсумував Юрій Лавренюк.ВСІ Новини