Міністерство інфраструктури України


5% коштів Дорожнього фонду мають спрямовуватись на забезпечення безпеки дорожнього руху, - Володимир Омелян

20 Березня 2017, 14:13

З 1 січня 2018 5% коштів Дорожнього фонду мають спрямовуватись на забезпечення безпеки дорожнього руху. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час виступу на п’ятому засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка, яке відбулось 20 березня 2017 року в Києві.

«Враховуючи, що на українських дорогах залишається великий рівень смертності, місцева влада має розробити та надати до Міністерства пропозиції щодо заходів з безпеки дорожнього руху за рахунок цих коштів», - наголосив Володимир Омелян.

Міністр інфраструктури наголосив, що мають бути посилені темпи ремонту доріг: «Перелік об’єктів, що фінансуватимуться за рахунок коштів державного бюджету, вже затверджено Урядом. В найкоротший термін мають бути проведені необхідні тендерні процедури, щоб забезпечити вчасний початок будівельного сезону в 2017 році».

Володимир Омелян також зазаначив, що 1 січня 2018 року відбудеться децентралізація Укравтодору, 120 тис км доріг загального користування місцевого значення  буде передано в управління облдержадміністрацій6 «Вже з осені цього року ми будемо запроваджувати перші пілотні кейси по областях з передачі доріг на баланси муніципалітетів. В держави, на балансі Укравтодору, залишиться не більше 50 тис. км доріг».

За словами Міністра, також Міністерством погоджено розроблений та затверджений Укравтодором План основних заходів з імплементації законодавства про децентралізацію управління дорожнім господарством та його фінансування для поетапного та чіткого впровадження реформи. В 2017 році буде проведено інвентаризацію доріг місцевого значення, які підлягають передачі, та погоджено переліки з відповідними ОДА. Мають бути створені спільні комісії з питань передачі доріг.

Володимир Омелян зазначив, що з 1 січня 2018 року Обласні державні адміністрації стають головними розпорядниками коштів державного дорожнього фонду у розмірі 35%, які мають спрямовуватись на розвиток та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, в тому числі, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (до 20% від цього фінансового ресурсу): «Враховуючи зазначене, всі облдержадміністрації мають приділити увагу цьому питанню та приступити до розробки програм розвитку цих доріг в кожній області окремо».

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/28474.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове