Для людей
з вадами зору

    Новини    18 Травня 2017, 15:34
Версiя для друку


АМПУ уклала контракт з China Harbour Engineering Company Ltd на проведення днопоглиблювальних робіт в порту «Южний»

18 Травня 2017, 15:34

Адміністрація морських портів України  уклала контракт з великою китайською компанією «China Harbour Engineering Company Ltd» на проведення днопоглиблювальних робіт в порту «Южний». Контракт було підписано в присутності Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, Надзвичайного та Повноважного Посла Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вея.

За словами Міністра інфраструктури України, проект днопоглиблення в порту «Южний» наразі є одним з наймасштабніших інфраструктурних проектів. Техніко-економічне обґрунтування проекту було схвалено Кабміном 12 квітня 2017 року. Замовником робіт виступає Адміністрація морських портів України, а виконавцем - China Harbour Engineering Company Ltd.

«Підрядник був обраний в рамках тендерної процедури в електронній системі закупівель Prozorro. Цінова пропозиція, яку зробила китайська CHEC, виявилася найбільш економічно вигідною серед інших. Загалом в тендері взяли участь п’ять міжнародних днопоглиблювальних компаній. В результаті конкуренції вдалося зекономити 132 млн грн. Це тільки що стосується контракту, який було підписано сьогодні. А на двох тендерах на днопоглиблення держава зекономила майже 400 млн гривень. Другий тендер виграла теж компанія «China Harbour Engineering Company Ltd», контракт буде підписано незабаром», - заявив Володимир Омелян.

Очільник Міністерства висловив сподівання, що через реалізацію проекту буде суттєво збільшений вантажообіг в порту Южний: «Більше того, АМПУ вперше за багато років приділяє увагу не одному порту, а низці портів. Ми будемо займатись не тільки днопоглибленням, а й ремонтом причальних стінок в 4-5 українських портах. Цього не робилось дуже довго, але це вкрай необхідно робити».

Володимир Омелян наголосив, що захід китайської компанії в Україну є стратегічно важливим кроком: «Ми показуємо, що Україна -абсолютно нормальна європейська країна, в яку можна безпечно інвестувати, що ризик мінімальний, а прибутки є високими. Це є наша додана вартість, яку ми пропонуємо світові і, насправді, Україна має всі можливості для того, щоб стати високотехнологічною і розвиненою країною».

«Таким саме знаковим кроком буде і прихід Ryanair, Hutchison Ports та DP World в Україну. Це те, що ми показуємо світу: в Україні можна працювати, варто працювати, влада є послідовна, вона не впливає, не маніпулює, не обманює, а навпаки - захищає ваші інвестиції», - додав очільник Міністерства.

Довідково:

В даний час АМПУ реалізує два незалежних один від одного проекти днопоглиблення в порту «Южний». В рамках одного з них здійснюється поглиблення підхідного каналу та акваторії біля причалів №5-6. Новим етапом робіт стане доведення глибин до 21 м. Підрядник - China Harbour Engineering Company Ltd - був визначений в ході тендеру. Вартість реалізації проекту складає 586,045 млн грн, що на 253,56 млн грн менше очікуваної вартості. Згідно з вимогами законодавства, договір між сторонами повинен бути підписаний до кінця травня 2017 року. Терміни реалізації проекту - 2017-2019 рр.

Другий проект передбачає створення водних підходів глибиною 19 м і операційної акваторії глибиною 16 м в районі причалу №25. Договір з підрядником, компанією China Harbour Engineering Company Ltd, підписано сьогодні. Вартість реалізації проекту складає 1,064 млрд грн, планується, що роботи будуть завершені в березні 2018 року.ВСІ Новини