Для людей
з вадами зору

    Новини    16 Червня 2017, 14:18
Версiя для друку


Здорове спільне минуле, яке сягає часів Великого Князівства Литовського, творить успішне майбутнє. Для нас надзвичайно важливою є підтримка з боку Литви євроінтеграційних намірів України, - Володимир Омелян

16 Червня 2017, 14:18

Здорове спільне минуле, яке сягає часів Великого Князівства Литовського, творить успішне майбутнє. Для нас надзвичайно важливою є підтримка з боку Литви євроінтеграційних намірів, а також територіальної цілісності України. Про це заявив Міністр інфраструкутри України Володимир Омелян під час участі у пленарному засіданні Міжурядової Українсько-литовської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, яке відбулось 16 червня 2017 року у Вільнюсі.

«Сьогоднішнє Засідання проходить у важливий для України період - декілька днів тому ми вступили в новий етап відносин з Європейським Союзом - введений в дію безвізовий режим поїздок до Європи для українських громадян, що сталося також завдяки  безпрецедентій підтримці наших зусиль з боку Литовської Республіки», - заявив Володимир Омелян, - «Україна високо цінує і пам'ятає про сприяння та практичну допомогу Литви в євроінтеграційних прагненнях нашої держави, включаючи успішне завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом».

За словами очільника Міністерства інфраструктури України, в ході засідання Комісії проаналізовано поточний стан двосторонніх відносин в різних сферах діяльності, визначені тенденції і перспективи подальшого розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва, співпраці в сфері транспорту, енергетики та низці інших сфер.

«Українська сторона особливо зацікавлена в розвитку двостороннього співробітництва з Литовською Республікою в сфері технічного регулювання, оскільки це буде сприяти реалізації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, усунення технічних бар'єрів в торгівлі між Україною та Литвою, а також виходу продукції українських виробників на європейський ринок. Також для України є цінним досвід Литви у розвитку "зеленої" енергетики, використання альтернативних видів палива та підвищення енергоефективності економіки», - заявив Володимир Омелян.

Сторони підтвердили спільне прагнення до розширення експортно-імпортних поставок сільськогосподарської та харчової продукції та погодили нову Програму двостороннього співробітництва Україна-Литва в сфері АПК на 2017-2018 рр.

Крім того, сторони обговорили актуальні питання співпраці в сферах транспорту, соціальній сфері, охорони здоров'я, туризму та визначили подальші перспективи співпраці.

За підсумками було підписано Протокол Сімнадцятого засідання Міжурядової Українсько-литовської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.ВСІ Новини