Міністерство інфраструктури України


Відбулось засідання українсько – білоруської Змішаної Комісії про міжнародне автомобільне сполучення

12 Вересня 2017, 09:49

06-07 вересня 2017 року в Одесі відбулося чергове засідання українсько – білоруської Змішаної Комісії про міжнародне автомобільне сполучення.

В ході заходу було обговорено ряд питань, котрі виникають у вітчизняних перевізників під час здійснення міжнародних автомобільних перевезень.

Перш за все, було обговорено питання, щодо встановлення остаточної квоти на здійснення перевезень вантажів автомобільним транспортом.

Українська Сторона ініціювала збільшення загальної квоти  дозволів, але Білоруська Сторона запропонувала переглянути кількість дозволів в кожній категорії і зробити переведення з категорії в категорію для оптимізації існуючої кількості дозволів, так як українські та білоруські перевізники не використовують квоту дозволів повністю.

Так, в 2017 році, українські перевізники до початкової кількості двосторонніх дозволів отримали додатково 5 000 двосторонніх дозволів, шляхом переведення з категорії «Транзитний ДС» в «Двосторонній ДС», що в свою чергу становить 27% від початкової кількості.

Після дискусій стосовно реструктуризації попередньої квоти на 2018 рік українські перевізники мають наступну кількість дозволів:

Двосторонній 14 500

Двосторонній ДС 10 500

Транзитний 4000

Транзитний ДС 12 500

В/з третіх країн ДС 3 000.

В ході переговорів також було приділено увагу пасажирським перевезенням. На наступний рік квота дозволів для нерегулярного перевезення пасажирів склала 6 000 дозволів.

Українська Сторона поінформувала, що на сьогоднішній день здійснюється робота із створення системи електронного обміну, видачі та обліку дозволів. Білоруська Сторона висловила свою зацікавленість до даного проекту.

Також не залишилось без уваги питання лібералізацій міжнародних вантажних перевезень автомобільним транспортом.

Білоруська Сторона запропонувала Українській Стороні направити офіційним листом свої пропозиції щодо лібералізації всіх видів перевезень вантажів автомобільним транспортом.

Можна констатувати, що переговори пройшли вдало, а підписаний Протокол враховує інтереси перевізників обох країн.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/29076.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове