Міністерство інфраструктури України


Україна має шанс отримати систему, яка дозволяє он-лайн моніторинг всіх етапів дорожнього будівництва: від отримання тендерних заявок до передачі об’єктів в експлуатацію, - Володимир Омелян

12 Вересня 2017, 18:12

Україна має шанс отримати систему, яка дозволяє он-лайн моніторинг всіх етапів дорожнього будівництва: від отримання тендерних заявок до передачі  об’єктів в експлуатацію. Про це заявив Міністр інфраструктури Володимир Омелян під час публічної презентації програмного комплексу для управління інфраструктурними проектами – «Прозоре будівництво» (на основі досвіду міста Сеул, Республіка Корея), а також публічного порталу CoST, яка відбулась сьогодні, 12 вересня, у Міністерстві інфраструктури.

У заході також взяли участь представники Державного агентства автомобільних доріг України, ПРООН в Україні, Київської міської державної адміністрації, а також представники міжнародних фінансових інституцій і міжнародних партнерів.

Було представлено технічне завдання на створення системи «Прозоре будівництво», учасники обговорили шляхи впровадження системи в Україні на національному та муніципальному рівнях.

Міністр інфраструктури України наголосив, що метою його нещодавньої поїздки до м.Сеул було питання повноцінного впровадження в Україні системи CoST: «В цьому питанні Україна має повну підтримку як корейського Уряду, так і мерії міста Сеул».

«Хочу подякувати Програмі розвитку ООН в Україні за якісне технічне завдання, на основі якого Міністерство інфраструктури підготувало тендерну документацію і впродовж двох тижнів оголосить на ProZorro тендер на розробку системи «Прозоре будівництво». Ми хочемо запросити потужні українські та іноземні IT-компанії, які працюють в сфері автоматизації управління, до участі в тендері. У нас є унікальний шанс отримати для України систему, яка дозволяє он-лайн моніторинг всіх етапів будівництва: від отримання тендерних заявок до передачі об’єктів в експлуатацію. Ми матимемо можливість спостерігати це не тільки на дорогах державного значення, а й місцевого», - наголосив Володимир Омелян.

За його словами, наступний рік буде переломний для інфраструктури: «Наступного року ми передаємо на баланс областей 120 тисяч кілометрів доріг. За нашими оцінками, вони отримають фінансування близько 30 мільярдів. На державні дороги буде близька 10 мільярдів, і ми працюємо над збільшенням цієї цифри. Але вкрай важливо, щоб ці гроші, які будуть на обласному рівні, витрачалися якісно, не було зловживань, і ми отримували дороги не на рік, а мінімум на 5−10−15 років експлуатації. І це все насправді залежить від того, наскільки ефективно буде працювати система CoST». 

Відеозвернення заступника мера Сеулу пана Інсок Коха

 

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/29085.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове