Для людей
з вадами зору

    Новини    20 Лютого 2018, 15:34
Версiя для друку


Члени Команди підтримки реформ взяли участь у Транспортному діалозі високого рівня Україна – ЄС

20 Лютого 2018, 15:34

20 лютого 2018 року в Міністерстві інфраструктури України відбувся Транспортний діалог високого рівня Україна – ЄС між Міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном та Генеральним директором з питань мобільності та транспорту Європейської Комісії Хенріком Хололеєм.

Про досягнення Офісу підтримки реформ при Міністерстві інфраструктури України, роботу над реалізацією інфраструктурних проектів за підтримки міжнародних партнерів розповіла керівник Офісу підтримки реформ Олександра Клітіна.

«В першу чергу, дякуємо нашим європейським партнерам за експертну підтримку Міністерства в роботі над новим інфраструктурним законодавством. Законопроекти, які знаходяться в парламенті, відповідають кращим європейським практикам та мають схвальні відгуки від європейських інституцій. Ми провели декілька кіл обговорень з бізнесом, громадськістю, народними депутатами України та підтверджуємо, що врахували більшість зауважень і побажань. Тепер слово – за парламентом», - наголосила Олександра Клітіна.

За її словами, Офіс підтримки реформ також концентрує свої зусилля над реалізацією логістичної стратегії, яку було розроблено для України за підтримки Світового Банку, імплементацією норм ЄС в авіації, запровадженням швидкісного залізничного сполучення. «Зараз відбувається підготовка двох портів для передачі їх у концесію. Це новий для України досвід, який вимагає великої підготовчої роботи. За допомогою нового Закону про приватизацію ми зможемо створити нові можливості для концесій та залучити нових інвесторів», - зазначила Олександра Клітіна.

Також вона наголосила на важливості міжнародної підтримки в координації роботи над реформами та нововведеннями: «Нам необхідна технічна допомога та співпраця з міжнародними інституціями для координації проектів».

Олександра Клітіна виступила з ініціативою створення Ради з питань реформ інфраструктури, яка координуватиме роботу всіх проектних офісів і до складу якої ввійде керівництво Міністерства інфраструктури, представники європейських інституцій та міжнародних організацій, а також керівники галузевих підприємств і організацій.

Віктор Загреба, менеджер з реформ дорожнього сектору, представив учасникам зустрічі інформацію про останні зміни в державній політиці України стосовно безпеки дорожнього руху та озвучив два нові проекти міністерства для спільної роботи з колегами є ЄС.

«Першим проектом є безпека залізничних переїздів через проектування розв’язок на різних рівнях. Для цього спільно з Укрзалізницею були ідентифіковані 12 переїздів, що розташовані на транс’європейських транспортних коридорах. Другим проектом є підвищення безпеки в місцях перетину автомобільних доріг та біологічних коридорів з метою зменшення зіткнень між автомобілями та дикими тваринами та зменшення інших негативних впливів автомобільного транспорту на біорізноманіття. Це може бути здійснено через науковий аналіз точок конфлікту і планування інженерних рішень, які мінімізують ризики на цих ділянках», - розповів Віктор Загреба.

За його словами, для початку співпраці та напрацювання знань та навичок українськими експертами та інженерами Європейському Союзу запропоновано обрати дві дороги, які належать до транс’європейської мережі та мають високу інтенсивність руху - М-06 Київ-Чоп та М-05 Київ-Одеса.ВСІ Новини