Для людей
з вадами зору

    Новини    18 Травня 2018, 09:16
Версiя для друку


За стратегічних інвесторів та інвестиції на світовому та європейському ринках триває справжня боротьба, − Володимир Омелян

18 Травня 2018, 09:16

Залучення стратегічних інвесторів та новітніх технологій, розвиток державно-приватного партнерства та поліпшення умов для бізнесу є пріоритетними напрямками щоденної роботи Міністерства інфраструктури України. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час міжнародної конференції «Зовнішній інвестиційний план ЄС − сприяння інвестиціям в Україну» сьогодні, 17 травня 2018 року.

«За стратегічних інвесторів та інвестиції на світовому та європейському ринках триває справжня боротьба. Щоб залучити в Україну компанії General Electric, Ryanair, DP World, Hutchison Ports та інші компанії-гіганти потрібно боротися та перемагати у дуже конкурентному міжнародному середовищі. Тому концептуальний підхід нашої роботи з інвесторами – це пропозиція привабливого проекту для капіталовкладень із чітко прогнозованим результатом. Інвестор має право бачити перспективу для себе в Україні та повинен знати, що отримає від вкладених коштів. Саме завдяки цьому General Electric і Ryanair зайшли в Україну», − заявив Володимир Омелян.

За словами очільника Міністерства інфраструктури, за підтримки європейських партнерів і міжнародних фінансових інституцій уже розроблено та розробляється попереднє та повне техніко-економічне обґрунтування для більш ніж 10 масштабних інвестиційних проектів. За допомогою змішаного механізму, який поєднує в собі грант ЄС та кредити Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку вдалося мобілізувати кошти на надважливі довгострокові проекти.

Зокрема, проект «Ініціатива розвитку Дніпра» знов повернене річці Дніпро статус транспортної артерії України та дозволить частиною Транс'європейської транспортної системи E40 Рейн – Дунай − Чорне море. У рамках проекту Go Highway планується з’єднати українські чорноморські порти Миколаєва та Одеси з польськими портами на Балтійському морі у Гданську та Гдині. Ці та інші проекти з електрифікації залізничної лінії до кордону з Білоруссю, розвитку регіональних аеропортів та запровадженню високошвидкісного залізничного руху дозволять Україні не тільки модернізувати інфраструктуру, а й посісти гідне місце у світовій транспортно-логістичній системі.

«Зовнішній інвестиційний план ЄС та його нові інструменти фінансування є унікальною можливістю для розробки та реалізації великих інфраструктурних проектів. Щоб нею скористатися, ми, зокрема, завершуємо роботу над єдиною скоординованою схемою проектів, щоб визначити їх перспективи та потреби у фінансуванні. Наша кінцева мета − мати список привабливих проектів, щоб кожний інвестор у галузі транспортної інфраструктури міг побачити своє майбутнє в Україні і зайти до нас з інвестиціями», − наголосив Міністр інфраструктури України.ВСІ Новини