Для людей
з вадами зору

    Новини    13 Вересня 2018, 14:31
Версiя для друку


Ми комплексно розвиватимемо порти Чорноморського регіону, - Юрій Лавренюк

13 Вересня 2018, 14:31

Необхідно комплексно підходити до питань розвитку портів Чорноморського регіону. Про це заявив заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк під час участі у Грузинському Міжнародному морському форумі 2018, який проходить у м. Батумі 10-14 вересня 2018р.

В рамках форуму підписано Заяву про наміри між Міністерством інфраструктури України та Міністерством економіки та сталого розвитку Грузії щодо розвитку співробітництва з питань обміну даними та доступу до інформації щодо автоматичних ідентифікаційних систем України та Грузії.

Юрій Лавренюк подякував за запрошення на форум та підкреслив, що Україна, як морська держава, зацікавлена у подальшому розвитку надійної двосторонньої співпраці між нашими країнами: «Мене тішить, що на сьогоднішній день відсутні нагальні проблемні питання між нашими державами, які потребують вирішення. Це значить, що у нас є можливість зосередитись на перспективах нашої співпраці і розвитку існуючої транспортної інфраструктури, з метою їх завантаження та збільшення обсягів транзитних перевезень. В цьому аспекті нам необхідно комплексно підходити до питань розвитку портів Чорноморського регіону. Залучення інвесторів і реалізація інвестиційних проектів будуть мати позитивний ефект на розвиток цілого регіону. Лібералізація ринку морських вантажних перевезень, створення конкурентних умов для перевізників, модернізація морської інфраструктури, вдосконалення чинного законодавства, залучення міжнародних інвесторів – основні пріоритети роботи Міністерства у морській галузі».

В рамках форуму, заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк провів двосторонні зустрічі із Генеральним секретарем Міжнародної морської організації (ІМО) паном Кітак Лімом, Генеральним секретарем ТРЕСЕКА паном Мірчі Чіопрага та заступником Міністра економіки та сталого розвитку Грузії Георгієм Черкезишвілі. Сторони обговорили подальші плани майбутнього співробітництва, зокрема, можливість розширення транзитних перевезень, поєднавши морські маршрути з поїздом комбінованого транспорту «Вікінг». «Саме з цією метою Міністерство інфраструктури пропонує до кінця 2018 провести тристоронню зустріч за участю України, Грузії та Білорусі для обговорення сприятливих умов здійснення перевезень за вказаним маршрутом», - повідомив Юрій Лавренюк.ВСІ Новини