Для людей
з вадами зору

    Новини    26 Квітня 2019, 12:30
Версiя для друку


Володимир Омелян здійснив робочий візит до Вільнюса (Литовська Республіка)

26 Квітня 2019, 12:30

26 квітня 2019 року Міністр інфраструктури України Володимир Омелян здійснив робочий візит до Вільнюса (Литовська Республіка).

Володимир Омелян провів зустріч із Міністром економіки та інновацій Литовської Республіки Віргініюсом Сінкявічюсом та взяв участь у Дев’ятнадцятому засіданні Міжурядової українсько-литовської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Під час зустрічі із Віргініюсом Сінкявічюсом Володимир Омелян коротко прокоментував підсумки президентських виборів в Україні, наголосивши, що Україна має залишитися вірною курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

«Президент України Петро Порошенко доклав титанічних зусиль для формування міцної проукраїнської коаліції в Європі та в Світі. Курс України на європейську та євроатлантичну інтеграцію є свідомим вибором не тільки керівництва країни, а й українського народу. Хто ставить під сумнів європейське майбутнє нашої країни, той не має політичного майбутнього в Україні», - наголосив Міністр інфраструктури України.

Він подякував своєму колезі за постійну та всебічну підтримку Литвою територіальної цілісності та суверенітету України в умовах російської агресії: «Для нас ця підтримка неоціненна. Ми і надалі працюватимемо над зміцненням дружніх та торговельно-економічних взаємин між нашими країнами».

Міністр економіки та інновацій Литовської Республіки Віргініюс Сінкявічюс, у свою чергу, подякував українському міністру за високу динаміку співпраці у сфері транспорту та інфраструктури, зокрема, щодо залучення литовського досвіду до розбудови кібербезпеки, цифровізації та інновацій на транспорті в Україні.

Міністри обох країн урочисто відкрили та провели Дев’ятнадцяте засідання Міжурядової українсько-литовської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Комісія опрацювала широке коло питань двостороннього співробітництва, зокрема, у торговельно-економічній та інвестиційній сферах, у галузі транспорту, інфраструктури та туризму, енергетики та енергетичної безпеки, сільського господарства, охорони здоров’я тощо. 

Володимир Омелян наголосив, що Міністерство інфраструктури працює для забезпечення сталого, надійного, комфортного і зручного транспортного сполучення України з країнами Європейського Союзу. За його словами, основні реалізовані проекти: ефективна робота комбінованого транспорту «Вікінг», запуск потягу чотирьох столиць (з 28 вересня 2018 роки), активний розвиток авіаційного сполучення (так, на літній період 2019 року затверджено розклад регулярних польотів, відповідно до якого між містами України та Литви виконуватиметься 25 прямих рейсів на тиждень).

«Нашим основним завданням в транспортній сфері є використання географічного положення наших країн для збільшення обсягів вантажних перевезень в рамках існуючих проектів, а також - розвиток нових. Важливою є активізація співпраці на рівні портових адміністрацій», - додав Міністр інфраструктури України.

За підсумками Дев’ятнадцятого засідання Міжурядової українсько-литовської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва було підписано Протокол.ВСІ Новини