Міністерство інфраструктури України


Дорожні інфраструктурні проекти

Інфраструктурні проекти

На сьогодні одним з пріоритетів є реалізація дорожніх інфраструктурних проектів, які є ключовою ланкою у поєднанні портів Чорного моря та Західної Європи.

Яскравим прикладом якого  може стати проект будівництва GO Highway - автобану Одеса-Гданськ.

Інвестиційний проект з розвитку дорожньої інфраструктури «Go Highway Project» (далі – Проект) є дуже актуальним для Національної транспортної стратегії України. Реалізація Проекту покращить безпеку на дорогах, економічний розвиток міст Львів, Вінниця, Хмельницький, Тернопіль, Одеса. З’явиться сполучення між Україною та Польщею до морських портів Гданська і Одеси та забезпечить прямий зв'язок між Балтійським та Чорним морями. Новий Проект зменшує витрати на доставку з Європи до Китаю та з Китаю до Європи. Торгівля з Китаєм складає 521 млрд євро, або 15% від загального обсягу торгівлі та є одним з двох основних торговельних партнерів Європейського Союзу, що перевищує обсяг торгівлі із Швейцарією (253 млрд євро, або 7%) та Росією (210 млрд євро або 6%).

Європейський Союз є найбільшим торгівельним партнером України. У 2016 році частка торгівлі становила понад 40% українського імпорту та експорту після створення FTA з Європейським Союзом. Український експорт до Європейського Союзу виріс на 5% у 2016 році.

На даний час вартість перевезення 20 контейнерів із Гданська до Одеси коштує від 1000 до 1500 дол. США. За умови реалізації Проекту вартість витрат зменшиться на 30% та забезпечить альтернативний маршрут для перевезення вантажів із східно – західних ринків. 

{#HTML_FILES#}Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/content/dorozhni-infrastrukturni-proekti.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове