Міністерство інфраструктури України


Організація Північноатлантичного договору, також Північноатлантичний альянс (НАТО)

Організація Північноатлантичного договору, також Північноатлантичний альянс (НАТО) – міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 29 держав Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949.

Одним із пріоритетних напрямів безпекової політики України є розвиток конструктивного партнерства з НАТО. В його основі лежить протидія сучасним безпековим викликам і загрозам, а також досягнення Україною провідних стандартів розвитку та обороноздатності.

Основоположними документами, що визначають характер відносин України з НАТО, є Хартія про особливе партнерство між Україною та НАТО від 9 липня 1997 р. і Декларація про її доповнення від 21 серпня 2009 р.

23 грудня 2014 року Верховна Рада України прийняла рішення про відмову України від позаблокового статусу, який виявився неефективним у контексті убезпечення держави від зовнішньої агресії та тиску.

Ключовим системним документом розвитку співробітництва з НАТО та важливим інструментом здійснення реформ в Україні за підтримки Альянсу є Річні національні програми співробітництва Україна-НАТО (РНП) РНП затверджується Президентом України. До реалізації РНП залучаються центральні органи виконавчої влади, інші органи державної влади, неурядові організації.

РНП 2017 - http://www.president.gov.ua/documents/1032017-21670

{#HTML_FILES#}Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/content/organizaciya-pivnichnoatlantichnogo-dogovoru-takozh-pivnichnoatlantichniy-alyans-nato.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове