Міністерство інфраструктури України


Проект концесії у порту Ольвія

Порт Ольвія

 

Спеціалізований морський порт «Ольвія» (порт «Ольвія» або Порт) розташований в Миколаївській області на лівому березі Бузько-Дніпровського лиману на північному узбережжі Чорного моря.

 

Порт «Ольвія» перевантажує різноманітні вантажі, але в основному зосереджуються на зернових та будівельних матеріалах, на які припадає 80% загального обсягу перероблених вантажів у 2018 році. Разом з тим, значне зростання експорту зерна потребує додаткових інвестицій у спеціалізовані потужності з перевалки зерна.

 

Державне підприємство «Стивідорна компанія «Ольвія» (ДП «СК «Ольвія») - це стивідорна компанія, одна з компаній, що працюють в Миколаївському регіоні.

 

Підприємство має:

–       150 га площі території;

–       2 склади для зберігання генеральних вантажів;

–       20 відкритих складів;

–       7 причалів загальною довжиною 1500 м;

–       10,3 м максимальна глибина;

–       22 крани;

–       3 буксири;

–       100+ одиниць перевантажувальної техніки;

–       27 одиниць транспорту;

–       залізничне та автодорожнє сполучення;

–       близько 600 кваліфікованих працівників.

 

У 2018 році ДП «СК «Ольвія» було перевантажено 2,2 млн тон вантажів. Виручка за 2018 рік склала близько 330 млн грн.

 

ДП «СК «Ольвія», як державне підприємство, має значні обмеження, які стримують його розвиток у зв’язку з обмеженим доступом до фінансування. Міністерством інфраструктури України було прийнято рішення про застосування механізму концесії, як найкращої форми залучення приватних інвестицій у порт.

 

Запропонована концесія має на меті дати ДП «СК «Ольвія» можливість відповідати викликам ринку, підвищити своє конкурентне становище за рахунок комерційної гнучкості та інвестицій у оновлення та будівництво нових активів.

 

З метою підготовки проекту концесії Міністерством інфраструктури України були залучені Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) та Міжнародна фінансова корпорація (МФК) у якості радників.

 

Нижче ви можете ознайомитися з детальною публічною інформацією про ДП «СК «Ольвія».

 

Доступ до конфіденційної інформації надається лише учасникам концесійного конкурсу після підписання договору про нерозголошення конфіденційної інформації.

 

З питань участі у концесійному конкурсі, просимо звертатися до Міністерства інфраструктури України та/або уповноважених радників:

 

okudashov@ifc.org Олег Кудашов (МФК)

martinem@ebrd.com Маркос Мартінез (ЄБРР)

{#HTML_FILES#}Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/content/proekt-koncesii-u-portu-olviya.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове