Міністерство інфраструктури України


Уряд спростив порядок здійснення екологічного та радіологічного контролю суден і товарів

24 Листопада 2015, 18:16

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства інфраструктури і Міністерства екології та природних ресурсів по спрощенню порядку здійснення екологічного та радіологічного контролю суден і товарів. Відповідну Постанову від 13 жовтня 2015 р. № 953 опубліковано на урядовому порталі:

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248652337

Відповідно до прийнятих змін:

Екологічний контроль суден здійснюватиметься виключно у разі, якщо із судна викидаються видимі плавучі частки або виникають видимі сліди нафти чи нафтовмісних або інших забруднюючих речовин в районі скиду, що призвело до фактичного погіршення якості води у відношенні до фонових показників в районі водокористування.

Скасовується радіологічний контроль суден.

У пунктах пропуску, в яких функціонують комплекси автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів, радіологічний контроль товарів здійснюється виключно у разі перевищення природного радіаційного фону, встановленого комплексами автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів.

Постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.

Заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков так прокоментував рішення Уряду: «Ця постанова є наступним кроком у процесі дерегуляції в морських портах. Раніше екологічний і радіологічний контроль нерідко використовувалися як інструмент тиску на судно- та вантажовласників. Тепер зайві процедури, а отже можливу корупційну складову усунуто, гроші бізнесу не витрачатимуться на неефективний простій суден та вантажів, а контроль здійснюватиметься тоді, коли він є дійсно потрібним і обґрунтованим. Це цілком відповідає провідній світовій практиці».

Нагадаємо, дерегуляція в портах запрацювала 8 вересня, коли в силу вступила низка спрощень до процедур оформлення суден і вантажів у портах.

 

Довідка

Міністерство інфраструктури України запроваджує комплексну реформу галузі морського транспорту. Одне з ключових завдань відомства – залучення інвестицій у портову галузь. Для цього у відомстві склали перелік інвестпроектів у морських портах, який вже продемонстровано потенційним інвесторам в Україні, США та ЄС.
У червні підписано меморандуми про намір  французької The Soufflet Group інвестувати в Іллічівський порт, у серпні – з АрселорМіттал Кривій Ріг та Cargill. Серед інших завдань Міністерства – підвищення конкурентоспроможності та покращення умов ведення бізнесу в портах, а також мінімізація корупції. Для досягнення цих цілей у відомстві розробили низку заходів з дерегуляції в портах. Серед запроваджених ініціатив – скорочення кількості процедур у портах та задіяних контролюючих органів, запровадження електронного документообігу та автоматизованого радіологічного контролю, скасування обов’язкового контролю ізольованого баласту. Міністерство запровадило зміни до Наказу №316, які вдосконалюють механізм справляння портових зборів. З метою залучення транзитних вантажопотоків відомство ініціювало експеримент зі зниження портових зборів на 50% для транзитних вантажів. Відповідний проект Наказу проходить погодження з центральними органами влади.

 

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/24123.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове