Для людей
з порушенням зору

    Новини    29 Вересня 2016, 13:07
Версiя для друку


В діяльності ДСК «Укртанкер» виявлено ряд фінансових порушень щодо використання бюджетних коштів, - Юрій Лавренюк

29 Вересня 2016, 13:07

«Дотримуючись нової політики запобігання та виявлення корупції в МІУ, а також в підвідомчих підприємствах, установах та організаціях, з метою посилення ролі аудиту ефективності та відповідності використання бюджетних коштів, було проведено реорганізацію Управління аудиту та контролю Міністерства інфраструктури України. З цього моменту ми вже маємо ряд успішних аудиторських перевірок в підвідомчих державних підприємствах»,- зазначив Юрій Лавренюк.

Так, нещодавно реорганізоване Управління аудиту та контролю Міністерства інфраструктури України провело плановий внутрішній аудит (фінансовий аудит та аудит відповідності) діяльності ДСК «Укртанкер», в результаті якого було виявлено ряд фінансових порушень.

Довгий час керівництво ДСК «Укртанкер» вводило в оману Уповноважений орган управління, надаючи недостовірну інформацію про фінансове становище та результати діяльності компанії. Зацікавлені працівники ДСК «Укртанкер», здійснюючи корупційні схеми, робили все можливе для того, щоб відрахування частини чистого прибутку компанії, які повинні були надходити до держбюджету, надходили в їхні «кишені». Зниження доходів ДСК «Укртанкер» відбувалось за свідомого невиконанням списання кредиторської заборгованості іноземної компанії (протягом 2014-2015 років), строк позовної давності за якою сплив, а також за рахунок необґрунтованого нарахування операційних витрат від зростання курсу іноземної валюти.

Також було зафіксовано випадки укладання та зміни договорів ДСК «Укртанкер» без погодження їх з Уповноваженим органом управління. Так, ДСК «Укртанкер» уклала договір бербоут - чартеру танкера «Владимир Правик» з російською компанією ТОВ «Юни-Танкер», яка згідно з договором виступала фрахтувальником (орендарем). Проводячи фінансові махінації та вносячи зміни до договору, без погодження з Уповноваженим органом управління, зацікавлені особи внесли зміни до бербоут - чартерної ставки та зменшили її вдвічі (з 600 до 300 дол. США\добу). Більш того, період фрахтування танкеру, за який мала б стягуватись плата, був зменшений на 4 місяці, що призвело до недоотримання фінансових ресурсів ДСК «Укртанкер» у сумі 3,97 млн. грн.

Зокрема, під час проведення інвентаризації основних засобів у матеріально відповідальної особи, було встановлено нестачу трьох об’єктів. Після чого, було виявлено не результативність управлінського рішення, щодо передачі з балансу ДП «СПМ «Октябрьск» на баланс ДСК «Укртанкер» основних засобів (два катера та нафтоналивне судно), які фактично не використовувались у виробничій діяльності компанії, що призвело до непродуктивних витрат та утворення кредиторської заборгованості.

Керівники ДСК «Укртанкер», порушуючи вимоги законодавства України про працю та охорону праці, нараховували заробітну плату так званим «фіктивним працівникам», явки виходу на роботу яких не були підтверджені. Більш того, в. о. президента компанії ДСК «Укртанкер», неправомірно здійснив відрядження за кордон, без листа-погодження з МІУ та технічного завдання, витрати за яким склали 82,1 тис. грн.

Таким чином, за результатами перевірок в ДСК «Укртанкер», проведених Управлінням аудиту та контролю Міністерства інфраструктури України, було виявлено ряд фінансових порушень на загальну суму 21,46 млн. грн., до яких належать порушення, що призвели до втрати фінансових ресурсів на загальну суму 16,69 млн. грн. та інші фінансові порушення, що призвели до втрат на суму 4,77 млн. грн.

На даний час відбувається завершення та узагальнення матеріалів перевірки за фактами чисельних фінансових порушень у діяльності керівництва ДСК «Укртанкер», після чого вони будуть направлені до правоохоронних органів, для прийняття рішення згідно з чинним законодавством. Це вже друга успішна аудиторська перевірка з моменту реорганізації Управління аудиту та контролю Міністерства інфраструктури України. Ряд перевірок ще триває та завершується.

«Я задоволений тим, що напрям із посилення ролі фінансового аудиту та аудиту відповідності приносить перші конкретні результати. Маю надію на те, що далі робота триватиме у тому ж ритмі», - зауважив Юрій Лавренюк.ВСІ Новини