Для людей
з порушенням зору

    Новини    4 Листопада 2016, 17:08
Версiя для друку


Проект Twinning – це наочний приклад того, що Україна і Європа – разом, це наша спільна робота над реформами, - Євген Кравцов

4 Листопада 2016, 17:08

3 листопада в Міністерстві інфраструктури відбулась конференція з нагоди відкриття проекту Twinning «Підтримка Міністерства інфраструктури у запровадженні умов для застосування європейської моделі ринку послуг залізничного транспорту в Україні». Участь у заході взяли  міжнародні експерти, представники посольства Королівства Іспанія в Україні, посольства Литовської Республіки в Україні, Представництва Європейського Союзу в Україні, органів державної влади.  

Це другий проект технічної допомоги щодо реформування залізничного транспорту України, попередній закінчився в минулому році та визнаний одним з найуспішніших проектів Twinning  в Україні.  Експерти, зокрема, надавали допомогу щодо розробки концепції структурних перетворень Укрзалізниці, структури ринку залізничних перевезень у відповідності до європейських принципів.

 «Проект Twinning  це наочний приклад того, що Україна і Європа – разом. Це наша спільна робота над реформами. Це міст, який дозволяє імплементувати стандарти ЄС на ділі, а не на словах. Ми вдячні  експертам проекту за допомогу під час корпоратизації Укрзалізниці,  підготовки проекту нової редакції Закону «Про залізничний транспорт України». Важливим є те, що другий проект  відбувається під час активної фази реформування галузі. Сьогодні Міністерство працює над розробкою нової нормативно-правової бази у сфері залізничного транспорту, яка дозволить створити рівні та прозорі умови діяльності підприємств. Ми сподіваюсь на плідну співпрацю  в рамках проекту Twinning», - зазначив перший заступник Міністра інфраструктури Євген Кравцов.

Новий проект – це практична допомога у впровадженні положень європейських директив у сфері залізничного транспорту. Це допомога не тільки Міністерству, але й ПАТ «Укрзалізниця» - як основному та найбільшому залізничному підприємству в Україні.

Робочим планом проекту  передбачено надання практичної допомоги щодо ключових моментів реформування залізничного транспорту:

- розробка процедур для входження на ринок нових перевізників;

- розробка систем управління безпекою та процедур їх сертифікації;

- розробка нової системи взаємовідносин залізничних підприємств з органами місцевого самоврядування – на основі контрактів.

Також буде продовжено роботу,  розпочату попереднім проектом Twinning: підтримка законопроекту «Про залізничний транспорт України», підтримка структурних реформ ПАТ «Укрзалізниця», робота над новою тарифною політикою, заплановано проведення аудиту вокзалів щодо доступності для маломобільних верств населення,  регіональних семінарів, в рамках яких буде налагоджено діалог між залізничниками,  користувачами послуг залізничного транспорту та місцевими органами влади.ВСІ Новини