Міністерство інфраструктури України


Я вірю, що ми зможемо протягом 5-ти річного періоду знизити смертність на дорогах хоча б на 30-40%, - Володимир Омелян

15 Листопада 2016, 16:04

Міністерство інфраструктури розпочало Тиждень безпеки дорожнього руху. Вчора відбулося  перше засідання робочої групи з питань розробки стратегії безпеки на українських автошляхах. Про це 15 листопада 2016 року під час вступного слова на Міжнародному круглому столі: «Міжнародні норми та стандарти у сфері безпеки на транспорті. Проблематика та передова практика» повідомив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

«Ми розпочали Тиждень безпеки руху на українських дорогах. Вчора відбулося перше засідання робочої групи з питань розробки стратегії безпеки руху на українських автошляхах, співголовами є я і Голова підкомітету з питань безпеки автодорожнього руху Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ігор Діденко. Ми домовились розробити низку дієвих, чітких заходів, які повинні знизити смертність на дорогах, підвищити безпеку шляхом встановлення переходів, освітлення, відбійників», - зазначив Володимир Омелян.

За словами Міністра, Міністерство інфраструктури за підтримки Єврокомісії розпочало великий медійний соціальний проект, розрахований на привернення уваги громадськості до проблеми перевищення швидкості на дорогах.

«Можливо, реклама не зовсім приємна, але вона, на нашу думку, абсолютно дієва. Ми хочемо прищепити українським громадянам, що має бути порядок. Ми повинні бути відповідальними учасниками руху», - заявив Володимир Омелян.

«Цього року  відбудовуємо українські автошляхи. Одним із результатів, поруч із збільшенням пропускної спроможності доріг, є значне підвищення швидкості водіями. Нам необхідно вжити жорстких заходів для того, щоб припинити цю практику, вона є причиною високого травматизму та смертності. Через це проходять всі країни світу, і Україна не є винятком. Нам треба брати до уваги найкращі світові практики і запускати в наше щоденне життя. Я вірю, що ми зможемо протягом 5-ти річного періоду знизити смертність на дорогах хоча б на 30-40%», - наголосив Міністр.

В.Омелян повідомив, що вже існує домовленість про те, що представники міністерств і відомств, які несуть безпосередню відповідальність за ситуацію із безпекою на дорогах, пройдуть тренінги у країнах ЄС: «Ми домовились, що за підтримки Єврокомісії представники всіх міністерств і відомств, а це, у першу чергу, Міністерство Інфраструктури, МВС, Міністерство Охорони здоров’я, ДСНС, Національна поліція, пройдуть відповідні тренінги у європейських державах, насамперед, у Швеції, де будуть мати можливість ознайомитись із найкращими практиками, контрзаходами, котрі необхідно вжити на рівні Уряду для того, щоб смертність на дорогах була близькою до нуля».

Народний депутат України, Голова Комітету з питань транспрорту Ярослав Дубневич наголосив, що тема безпеки на автошляхах є надзвичайно актуальною: «Тема, яка сьогодні підіймається, надзвичайно актуальна і важлива. Я сподіваюсь, що цього тижня, 17 листопада , в українському парламенті ми приймемо низку законопроектів, які дуже важливі, особливо в частині безпеки руху».

Народний депутат України Ігор Диденко, який також брав участь у заході, заявив, що підвищення рівня безпеки українських автошляхів має стати ключовим пріоритетом діяльності всіх міністерств і відомств, які можуть вплинути на покращення ситуації. За його словами, проблема потребує комплексного рішення, але низку дієвих заходів можна вжити вже найближчим часом.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/27952.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове