Для людей
з порушенням зору

    Новини    13 Лютого 2017, 16:37
Версiя для друку


Діяльність та так звані реформи в ПАТ «Укрзалізниця» відбуваються хаотично, - Юрій Лавренюк

13 Лютого 2017, 16:37

План розвитку Укрзалізниці є надто загальним і не має чітких конкретних кроків. Про це 13 лютого 2017 року, в Українському кризовому медіа-центрі, під час відкритої дискусії на тему «Реформа «Укрзалізниці»: що зроблено?» зазначив Заступник Міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк.

«Жодної війни між Міністром Володимиром Омеляном та керівником УЗ Войцехом Балчуном немає. Просто, в силу того, що у сфері діяльності міністерства є багато галузей, ми маємо змогу порівнювати і чітко бачимо, що Укрзалізниця є абсолютно закритою компанією. Все, що ми зараз порівнюємо, ми порівнюємо з тим планом-стратегією, з якою пан Войцех Балчун йшов на конкурс, яку презентував Міністру інфраструктури в той час, коли його було призначено, коли було сформовано Наглядову Раду. Але цей план не має чітких конкретних кроків. Він загальний. І жодна з рекомендацій, які подавалися Міністерством, не була виконана. Діяльність відбувається хаотично. В стратегії, яку Войцех Балчун готував з самого початку і презентував на конкурсі, коли балотувався на керівника УЗ, був слайд - план дій. На жаль, він з цим слайдом ходить досі на всі наради і показує, що він це має робити. А в травні вже буде рік його діяльності», - наголосив Юрій Лавренюк.

Заступник Міністра інфраструктури зупинився на цілому ряді питань, які стосуються результатів роботи керівництва Укрзалізниці, таких як: корпоратизація, кадрові питання, підвищення тарифів, модернізація та оновлення основних фондів, реструктуризація боргів, робота з інвесторами, реформування та боротьба з корупцією.

«Корпоратизація УЗ розпочалася більше року тому. Сьогодні ми маємо ризик того, що корпоратизація просто скасується, оскільки Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має повне право оголосити про скасування діяльності Публічного акціонерного товариства. Чому? Не випущені до цього часу акції, не проведено аудит, оцінку активів тощо. Якщо взяти для прикладу, Укрпошта розпочала корпоратизацію влітку і 1 березня, це менше ніж через місяць, вже буде діяти публічне акціонерне товариство «Укрпошта» з дотриманням усіх процедур, передбачених законодавством», - наголосив Юрій Лавренюк.

«Про факти боротьби з корупцією - питання залишається відкритим. Незрозуміло, що там відбувається, які контрольні заходи, які перевірки проводяться. Немає жодного конкретного факту проведення власними силами перевірки, по матеріалам якої відкрито провадження чи спільно з НАБУ, СБУ викрито якусь діяльність. Навпаки НАБУ, СБУ самі активно виявляють схеми», - зауважив заступник Міністра інфраструктури.

Що стосується підвищення тарифів на вантажні та пасажирські перевезення, то, за словами Юрія Лавренюка, до цього часу Міністерство так і не побачило жодного обґрунтування, у зв’язку з чим піднімаються тарифи: «Зараз представники УЗ вийшли з ініціативою про знижку на транзитні перевезення. Однак представники УЗ не надали достатнього обґрунтування, чому саме така знижка. Цифри беруться невідомо з чого».

«Наразі Укрзалізниця має 37 млрд зовнішніх боргів. Замість того, щоб виважено підійти, створити робочу групу, реструктурувати ці борги, ми маємо випадки необґрунтованого повернення коштів тим чи іншим компаніям. Немає управлінського підходу, де є чітка стратегія, план дій для виходу підприємства з кризи», - наголосив Юрій Лавренюк.

Заступник Міністра також висловив обурення тим, що керівництво Укрзалізниці передає на аутсорсинг важливі сфери управління компанією: «Наразі звучить ідея про передання на аутсорсинг питання фінансового розвитку чи визначення стратегії компанії. Навіщо тоді керівники, якщо ми передаємо ці повноваження фінансистам чи стратегам, які будуть розвивати компанію? Навіщо тоді потрібно Правління?»

Юрій Лавренюк також зазначив, що вся проведена за останній рік робота з потенційними інвесторами, залученню яких до роботи з УЗ активно сприяло Міністерство інфраструктури України, наразі зведена до нуля.ВСІ Новини