Для людей
з вадами зору

    Фахівцям та експертам    29 Грудня 2017, 12:57
Версiя для друку


Проект оновленої Стратегії розвитку морських портів України на період до 2038

29 Грудня 2017, 12:57

Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» ініційовано питання актуалізації положень Стратегії розвитку морських портів України на період до 2038 року.

Підставою для такої актуалізації стали ряд факторів, серед яких основні:

завершення короткострокового періоду (до 2018 року) функціонування і розвитку морських портів;

події пов’язані з анексією Криму та закриття п'яти морських портів;

геополітичний конфлікт на сході України;

значуща переорієнтація і втрата вантажопотоків, особливо транзитних;

приведення норм актуалізованої Стратегії до основних принципів реалізації Національної транспортної стратегії до 2030 року і ряд інших причин (втрата актуальності деяких норм діючої Стратегії, доручення Кабінету Міністрів України від 01.09.2017 № 34332/0 / 1-17 і т.д.).

В рамках актуалізовані Стратегії здійснено аналіз існуючих вантажопотоків, стану морських портів, їх основних переваг та недоліків, а також сформований прогноз вантажопотоків, зокрема на основі звітів МВФ World Economic Outlook.

Метою актуалізовані Стратегії є:

визначення концептуальних основ формування державної політики планування та розвитку портової галузі, спрямованих на забезпечення потреб зовнішньої торгівлі країни в якісних морських перевезеннях;

підвищення ефективності використання наявних потужностей в морських портах і збалансований розвиток нових з достатньою пропускною здатністю наземної інфраструктури;

поліпшення сервісу в морських портах і забезпечення оптимальної логістики вантажів.

Для досягнення вказаних цілей сформовані наступні пріоритетні напрямки:

пріоритетний напрямок 1. Збалансований розвиток і ефективне використання портових потужностей на інноваційній основі;

пріоритетний напрямок 2. Забезпечення конкурентоспроможної логістики та покращення сервісу в морських портах.

пріоритетний напрямок 3. Оптимізація системи управління галузі морських портів.

Одним із основних завдань, що постає перед ДП «АМПУ» і галузі в рамках виконання нової Стратегії буде підготовка Генерального плану розвитку морських портів, який забезпечить чітке визначення шляхів розвитку галузі і особливо морських портів, як у морській частині, так і наземній (перевантажувальні потужності, підхідні шляхи, енергозабезпечення тощо). Це забезпечить можливість розробки документа що відображуватиме загальну картину розвитку морегосподарського комплексу.

Також в додатку до актуалізованої Стратегії сформовані очікуванні прогнози щодо функціонування та розвитку кожного морського порту.

Розробник проекту акта – Міністерство інфраструктури України.

Проект акта оприлюднено на офіційному сайті Міністерства інфраструктури www.mtu.gov.ua у розділі «Галузі → Водний транспорт → Фахівцям та експертам».

Зауваження та пропозиції до проекту акта можуть надсилатися зацікавленими юридичними та фізичними особами протягом 30 днів з дня оприлюднення до Департаменту реформування та функціонування морського та річкового транспорту Міністерства інфраструктури України на адресу: пр. Перемоги, 14, м. Київ, 01135 або в електронному вигляді на електронну адресу: vasiliga@mtu.gov.ua.ВСІ Фахівцям та експертам