Для людей
з порушенням зору

    Новини    29 Січня 2018, 18:11
Версiя для друку


Відбулось засідання робочої групи щодо запровадження електронного квитка у містах України

29 Січня 2018, 18:11

29 січня відбулось засідання робочої групи щодо запровадження електронного квитка у містах України. Експерти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) підготували  рекомендації щодо запровадження електронного квитка з урахуванням кращих світових практик, зокрема,  використання безконтактних карток для оплати проїзду, використання банківських карток, прискорення швидкості транзакцій, впровадження гнучкої політики оплати та перегляд системи  тарифікації  проїзду. У  фінальному звіті експерти сформували загальні основи запровадження електронного квитка як на муніципальному, так і на національному рівнях.

Керівник Офісу підтримки реформ при Міністерстві інфраструктури Олександра Клітіна висловила подяку експертній групі на чолі з колишнім міністром економіки та транспорту Угорщини Янушем Кокою.

У рамках засідання робочої групи представники  Харкова, Львова, Житомира, Тернополя, Білої Церкви та Вінниці розказали про свої досягнення та проблеми на шляху впровадження системи електронного квитка. Представники влади та громадськості поділились власним досвідом.

Також обговорили пропозиції  щодо розроблення «хмарної» системи електронного квитка відповідно до найкращих світових практик. Така концепція допоможе малим та середнім містам також долучитись до системи впровадження електронного квитка, адже впроваджувати окремі системи - дорого та складно.

Радник Міністра інфраструктури Яніка Меріло зосередила увагу учасників на проблемах законодавства щодо подальшого впровадження електронного квитка на транспорті в містах України: необхідності прийняття змін до Бюджетного кодексу України щодо передачі на місцевий рівень доходів від штрафів отриманих за безквитковий проїзд; можливості здійснювати контроль за безквитковим проїздом уповноваженою особою, яка здійснює збір виручки від продажу квитків; незастосування реєстраторів розрахункових операцій при здійснення безготівкового розрахунку в транспорті; удосконалення чинних механізмів формування тарифів на проїзд в міському пасажирському транспорті для впровадження диференційованого тарифу.

Яніка Меріло підкреслила, що Міністерство інфраструктури не має повноважень змушувати міста впроваджувати систему електронного квитка, але може рекомендувати стандарти для ефективної роботи цієї системи.ВСІ Новини