Міністерство інфраструктури України


Міністерство інфраструктури України ініціює звернення до РНБО щодо заборони входу російських суден у внутрішні водні шляхи України, - Юрій Лавренюк

23 Квітня 2018, 17:06

23 квітня 2018 року під головуванням заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка відбулась нарада щодо судозаходів  до закритих морських портів АР Крим та м. Севастополь, а  також санкційних заходів, пов’язаних із будівництвом мосту через Керченську протоку.

У нараді взяли участь представники Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ, Державної прикордонної служби, Служби зовнішньої розвідки, представництва Президента в АР Крим.

Учасники наради обговорили питання судозаходів до закритих морських портів АР Крим, перекриття Керченської протоки у зв’язку з будівництвом Керченського мосту та вимушеної взаємодії суден які прямують з/до портів Азовського регіону з Керченським морським торговельним портом.

Юрій Лавренюк повідомив, що Міністерство інфраструктури передало Міністерству закордонних справ матеріали санкційного списку для подальшого долучення до міжнародного позову.

Заступник Міністра наголосив на необхідності посилення взаємодії між всіма відомствами: «Нам необхідно максимально посилити заходи щодо виявлення несанкціонованих судозаходів у закриті порти Криму та притягнення до відповідальності. Міністерство інфраструктури проведе аналіз суден - порушників за країнами-прапорами та судновласників, із подальшим вжиттям заходів щодо таких порушників».

Окрім того, Юрій Лавренюк повідомив, що Міністерство інфраструктури України буде звертатись до РНБО щодо заборони входу російських суден у внутрішні водні шляхи України через високий рівень терористичних загроз. «Це неприпустимо, коли в час агресії з боку Російської Федерації по річках України, де знаходяться об’єкти критичної інфраструктури,  ходять російські судна. Ми будемо ініціювати заборону ходу російських суден річками України», - підкреслив Юрій Лавренюк.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/29740.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове