Міністерство інфраструктури України


Залізниці України і держав ЄС створюють єдине кільце країн Східної Європи і Балтії, - Володимир Омелян

5 Вересня 2018, 17:27

5 вересня 2018 року Міністр інфраструктури України Володимир Омелян перебуває із візитом у м.Криниця-Здруй (Республіка Польща).

В рамках візиту Володимир Омелян взяв участь у XXVIII Економічному форумі та у конференції «Європа Карпат».

У панельній дискусії щодо перспектив Карпатського регіону, а також транспортного майбутнього Європи загалом, також взяли участь:  Міністр інфраструктури Республіки Польща Анджей Адамчик, Міністр комунікацій та транспорту Республіки Литва Рокас Масюліс, Міністр транспорту, будівництва та регіонального розвитку Словацької Республіки Арпад Ершек, Міністр транспорту Чеської Республіки Дан Ток, Міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

У своєму виступі Володимир Омелян наголосив, що інфраструктура – це завжди про майбутнє: «Надзвичайно важливо, що сьогодні ми разом із європейськими колегами обговорюємо спільні проекти в інфраструктурі. Швидке та ефективне транспортне сполучення міцно з’єднує Європу сьогодні, спільні великі інфраструктурні проекти єднатимуть і в майбутньому. Україна, безперечно, є наріжним каменем європейського руху: в прямому і в переносному значенні».

За словами Міністра інфраструктури України, з початком російської агресії на Сході України, наша держава переорієнтувала трафік вантажів та пасажирів зі східного напрямку на західний, до країн ЄС: «Український вектор дивиться чітко на Захід. У 2015 році у нас з’явилась ідея нового транспортного коридору, який з’єднає Україну, українські порти Чорного моря з ЄС, і ми почали втілювати цю ідею у 2016 році. Ми сподіваємось закінчити всі роботи по новому транспортному коридору, який з’єднає Польщу з Україною та Балтійське море із Чорним морем, до 2020 року».

«Сполучення із ЄС -  це не тільки автобани, але і залізниця. У 2016 народилась геніальна ідея запровадити пряме залізничне сполучення між Україною і Польщею, між Києвом, Львовом та Перемишлем. І ми це втілили. Цього року, я сподіваюсь, ми запустимо нове пряме сполучення Мукачево – Будапешт. Він вже майже готовий до запуску, він буде надзвичайно успішний і матиме попит на ринку. Також 28 вересня  ми запускаємо пряме сполучення Києва із Мінськом, Ригою та Вільнюсом», - наголосив Володимир Омелян, - «Залізниці України і держав ЄС створюють єдине кільце країн Східної Європи і Балтії. Вірю, що велике об’єднання країн Європи і Балтії залізничним сполученням відбудеться вже в найближчі роки. Все починається з Via Carpatia і веде далі до всього світу».

По завершенню панельної дискусії відбулася церемонія підписання Спільної заяви міністрів щодо великих інфраструктурних проектів у регіоні Центрально-Східної Європи.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/30132.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове