Міністерство інфраструктури України


Міністерство інфраструктури розширюватиме залізничне сполучення з країнами ЄС, - Володимир Омелян

24 Жовтня 2018, 17:10

Міністерство інфраструктури розширюватиме залізничне сполучення з країнами ЄС. Про це заявив Міністр інфраструктури Володимир Омелян під час виступу на конференції «Транспортний та логістичний бізнес-досвід, можливості співпраці Литви та України», яка пройшла 24 жовтня 2018 року в Посольстві Республіки Литва в Україні. У заході також взяв участь Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, представники Литовської залізниці, Укрзалізниці та інші.

Володимир Омелян зазначив, що Литва є одним із основних партнерів України серед країн балтійського регіону: «Позитивна зростаюча динаміка товарообігу між Україною та країнами ЄС ставить перед нами нові виклики. Нам необхідно забезпечити надійне та ефективне транзитне сполучення в напрямку Балтійське - Чорне море. У нас вже є успішний досвід співпраці між Україною та Литвою - це вантажний контейнерний потяг «Вікінг» та пасажирський «Потяг чотирьох  столиць, який об`єднує Україну, Білорусь, Латвію та Литву. І я вірю, що це тільки початок. Міністерство інфраструктури і надалі розширюватиме залізничне сполучення з країнами ЄС».

Міністр інфраструктури підкреслив, що для збільшення обсягу вантажний перевезень необхідно об’єднати зусилля: «Ми мусимо мислити ширше та масштабніше. Через територію України проходять два міжнародних транспортних коридори: пан’європейський та транспортний коридор Європа – Кавказ – Азія. У нас є два вантажних потяги «Вікінг» та «Зубр», які йдуть через територію Білорусі в напрямку Литви, Латвії і далі із застосуванням паромних переправ у країни Скандинавії. Ми маємо всі можливості продовжити коридор Балтійське - Чорне море до Каспійського моря та далі у Азію».

В рамках конференції між ПАТ «Укрзалізниця» та АТ «Литовська залізниця» було підписано Лист про наміри щодо співробітництва у сфері інтермодальних перевезень.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/30305.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове