Для людей
з порушенням зору

    Новини    19 Грудня 2018, 15:26
Версiя для друку


Відбулось засідання українсько-іспанської змішаної міжурядової комісії з економічного і промислового співробітництва

19 Грудня 2018, 15:26

19 грудня 2018 р. у м. Мадрид (Королівство Іспанія) заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань взяв участь в третьому засіданні українсько-іспанської змішаної міжурядової комісії з економічного і промислового співробітництва у складі української делегації.

Під час засідання  обговорено стан співробітництва у галузі транспортної інфраструктури. Віктор Довгань зазначив, що Україна  зацікавлена в укладенні Меморандуму про співробітництво у сфері морських портів, на що іспанська сторона заявила про готовність Адміністрації морських портів Іспанії розпочати роботу з українськими колегами щодо майбутнього Меморандуму. Мінінфраструктури  підготує та направить пропозиції з цього питання.

У рамках засідання Комісії заступник Міністра підтвердив, що, відповідно до рекомендацій Міжнародної морської організації, Україна підтримує укладання двосторонніх угод між морськими адміністраціями держав – членів ІМО про визнання дипломів/свідоцтв фахівця моряків. Було передано типові проекти відповідних Меморандумів та засвідчена готовність у найкоротший строк визначити формат і місце підписання зазначених Меморандумів після отримання офіційної позиції іспанської сторони щодо зазначених документів.

Українська сторона проінформувала про готовність України підписати Угоду про Спільний авіаційний простір після виходу Великої Британії з ЄС та розраховує на підтримку Іспанської сторони.

Обидві сторони визнали важливість розвитку інфраструктури для забезпечення довгострокового економічного зростання. Віктор Довгань наголосив, що вживаються усі необхідні заходи для створення сприятливих умов для успішного здійснення інвестиційної діяльності з реалізації перспективних інфраструктурних проектів в Україні.

В рамках Комісії відбулась двостороння зустріч з Державним секретарем з питань транспорту Міністерства громадських робіт і транспорту Іспанії Марією Хосе Райо дель Олмо, де обговорено питання двостороннього співробітництва в сфері транспорту.

 Іспанською державною компанією «Адміністратор залізничної інфраструктури» (ADIF)  підготовлено проект Меморандуму про співробітництво у сфері розвитку залізничної інфраструктури і передано українській стороні для передачі на розгляд АТ «Укрзалізниця».

Засідання Комісії пройшло у дружній атмосфері,  заступник Міністра Віктор Довгань запросив іспанську делегацію приїхати до Києва в березні 2019 року для підписання меморандуми з АТ «Укрзалізниця», ДП «АМПУ» та Морською адміністрацією.ВСІ Новини