Для людей
з порушенням зору

    Новини    7 Червня 2019, 16:59
Версiя для друку


Володимир Омелян провів зустріч із Міністром транспорту Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Крістофером Грейлінгом

7 Червня 2019, 16:59

В рамках візиту до Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Міністр інфраструктури України Володимир Омелян провів зустріч із Міністром транспорту Королівства Великої Британії та Північної Ірландії  Крістофером Грейлінгом.

Сторони обговорили співробітництво в автомобільній, авіаційній і морській галузях, а також розвиток цифрової інфраструктури та залучення інвестицій у транспорту галузь України.

Очільник Міністерства повідомив, що авіаційна галузь України стрімко розвивається та наголосив на важливості подальшого розвитку прямого авіасполучення для забезпечення сталого розвитку українсько – британського співробітництва в усіх сферах: «В минулому році ми мали рекордний пасажиропотік в українських аеропортах. Ми також бачимо позитивну динаміку зростання обсягу пасажирських авіаперевезень між Україною та Великою Британією. Це є чітким сигналом того, що наша політика є вірною».

Володимир Омелян також наголосив, що Україна зацікавлена у залученні іноземних інвесторів у транспортну галузь України: «На сьогоднішній день ми вже маємо успішний досвід роботи з такими світовими компаніями як Hutchison Ports, General Electric, великими китайськими компаніями тощо. Окрім того, Уряд України працює над розробкою нормативно-правової бази у сфері державно-приватного партнерства. У нас вже є два пілотних проекти концесії портів Ольвія та Херсон. Ми раді бачити іноземних інвесторів в Україні».

Очільник Міністерства зауважив, що Україна активно працює над впровадженням новітніх технологій на транспорті, зокрема, Міністерством інфраструктури України вже ініційовано створення центру сталого розвитку та інновацій.

«Ми прагнемо, щоб Україна стала майданчиком для розробки технологічних рішень для всіх країн світу. Саме тому ми приділяємо велику увагу цифровій інфраструктурі. Пілотний проект запуску 5G у тестовому форматі, Drone based projects, Інтернет речей, швидкісна транспортна система п’ятого покоління hyperloop, система контролю трафіку з використанням Big Data, будівництво інтелектуальних доріг для руху безпілотного транспорту Smart-roads, екологічний і безпечний електротранспорт, поєднання штучного інтелекту, роботів та зменшення впливу людського фактору – все це найважливіші складові творення «розумної» транспортної інфраструктури майбутнього. Над їх розробкою та запровадженням ми працюємо вже сьогодні», - наголосив Володимир Омелян.

В рамках зустрічі сторонами було підписано Протокол між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії про міжнародні автотранспортні перевезення від 13.12.1995.

Володимир Омелян зазначив, що даним Протоколом передбачається звільнення від дозвільної системи транспортних засобів категорії Євро-5 та вище для здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень: «Реалізація даного проекту Протоколу надасть вітчизняним перевізникам нові можливості в здійсненні своєї діяльності. Крім того, Україна зможе залучити додаткові вантажопотоки, адже британські перевізники також зможуть виконувати перевезення до України без дозволів. Це також створює додаткові позитивні передумови для збільшення обсягів роботи українських перевізників в напрямку Великої Британії і, як наслідок, в напрямку суміжних з Великою Британією держав, що сприятиме збільшенню обсягів експорту автотранспортних послуг».

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян підкреслив, що підписання цього документу є надзвичайно важливим кроком, адже лібералізація перевезень є одним з ключових пріоритетів в галузі автомобільних перевезень. ВСІ Новини