Для людей
з порушенням зору

    Новини    13 Червня 2019, 17:12
Версiя для друку


В Міністерстві інфраструктури підбили підсумки проекту «Твінінг»

13 Червня 2019, 17:12

13 червня 2019 року в Міністерстві інфраструктури відбулося підбиття підсумків проекту «Твінінг»: «Підтримка Міністерства інфраструктури у запровадженні умов для застосування європейської моделі ринку послуг залізничного транспорту в Україні».

У заході взяли участь: Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Сильвія Хосефіна Кортес Мартін, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс,  представники Європейського Союзу, очільник Укрзалізниці Євген Кравцов та ін.

 «Сьогодні ми разом з європейськими колегами і партнерами підбиваємо підсумки проекту Твінінг. Саме цей проект стосувався запровадження європейської моделі на українській залізниці. Ми радіємо, що Україна і наші європейські партнери мають щире бажання спільно реформувати Укрзалізницю. Ми так само маємо підтримку уряду США, який надав нам якісних фахівців. Україну включено до транс’європейської мережі TEN-T, а це означає, що українська транспортна мережа поступово повинна змінювати свою якість, ставати більш зручною та швидкою», - зазначив Володимир Омелян.

Очільник Міністерства наголосив на тому, що 70% всіх вантажних перевезень припадає саме на Укрзалізницю і компанія має докласти всіх зусиль для її розвитку: «Вчора уряд схвалив Стратегію розвитку Укрзалізниці на 2019-2023 роки. Ми сформулювали для компанії два пріоритети, і вони відображені в Стратегії. Перше – це інфраструктура, друге – це тяга. Все інше можуть зробити приватні компанії, і вони вже присутні на ринку вагонів. Вони готові заходити на ринок вантажних та пасажирських перевезень та інші напрямки, в тому числі, що стосується концесії вокзалів».

Володимир Омелян також наголосив на необхідності якнайшвидшого прийняття доопрацьованого проекту нової редакції Закону «Про залізничний транспорт України»: «Даний законопроект розроблявся за активної участі наших європейських колег. Ми отримали повний консенсус щодо цього Закону в рамках транспортного Комітету Верховної Ради. І я сподіваюсь, що цей або вже новий склад парламенту невідкладно розгляне ті інфраструктурні закони, які давно на порядку денному. Їх близько 20».ВСІ Новини