Міністерство інфраструктури України


Переможцем концесійного конкурсу в порту Ольвія стала компанія з Катару - QTerminals, – Владислав Криклій

24 Січня 2020, 11:54

Переможцем концесійного конкурсу в порту Ольвія стала компанія з Катару - QTerminals. Про це повідомив Міністр інфраструктури  Владислав Криклій сьогодні, 24 січня 2020 року.

«Переможцем концесійного конкурсу в порту Ольвія стала компанія  QTerminals з Катару. 3,4 млрд гривень буде інвестовано в розвиток порту впродовж 5 років. Це одна з найбільших прямих іноземних інвестицій у портову галузь України за всю історію незалежності. Сума щорічних концесійних платежів – 82 млн грн, що в 16 разів вище від прибутку порту за 2019 рік. Концесіонер вкладе 80 млн грн у розвиток інфраструктури м. Миколаєва, що сприятиме сталому розвитку місцевої громади та території присутності підприємства. Концесія – це не продаж, а розвиток, можливість залучити найкращих, відповідати викликам ринку, підвищити своє конкурентне становище за рахунок комерційної гнучкості та інвестицій у оновлення та будівництво нових активів», – заявив Владислав Криклій.

Очільник Міністерства наголосив, що конкурс був абсолютно відкритий та чесний і це дозволило залучити до роботи в Україні портового оператора світового рівня. QTerminals є провідним портовим оператором Держави Катар і відповідає за управління морськими портами та транспортними терміналами по всій країні. Так, компанія управляє найбільшим торговим портом країни - Хамад, вартістю понад 7 млрд доларів, який є одним із найпотужніших і найновітніших морських логістичних комплексів на Близькому та Середньому Сході. Наразі QTerminals також працює над перетворенням порту Доха в круїзний порт.

«Про високий рівень і клас залученої до концесії порту Ольвія компанії свідчить такий красномовний факт - у 2019 році QTerminals обробила 1 млн 320 тис. TEU контейнерних вантажів, що на 300 тис. контейнерів більше, ніж було оброблено в Україні всіма портовими операторами в тому самому році. Захід цієї компанії дає унікальну можливість модернізувати порт Ольвія, привести роботу порту та рівень надання супутніх навігаційних і логістичних послуг до найкращих міжнародних стандартів», – наголосив Міністр інфраструктури України.

 

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/31529.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове