Міністерство інфраструктури України


Україна має амбітні плани щодо розвитку національної транспортної інфраструктури та участі у міжнародній логістиці, – Владислав Криклій

18 Лютого 2020, 14:14

Україна має амбіційні плани щодо розвитку національної транспортної інфраструктури та участі у міжнародній логістиці. Про це заявив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час виступу на саміті з морської та логістичної діяльності Qatar Maritime & Logistics Summit 2020 сьогодні, 18 лютого 2020 року, у м. Доха (Держава Катар).

«Україна має амбітні плани щодо розвитку національної транспортної інфраструктури та участі у міжнародній логістиці. Сьогодні в Українській державі відбуваються безпрецедентні за масштабами і складністю процеси трансформації у всіх ключових сферах. Інфраструктура у фокусі уваги Президента України, Уряду та Парламенту. Ми почали впроваджувати системні реформи і наполегливо працюємо над створенням нового й ефективного механізму взаємодії як на державному та міжнародному рівнях, так і в бізнесі. В рамках цієї трансформації одним із пріоритетних напрямів роботи є зміцнення та розширення торговельно-економічних відносин із Державою Катар», – заявив Владислав Криклій.

Міністр інфраструктури наголосив, що Україна має повністю реалізувати свій транзитний потенціал і перетворитися на міжнародний транспортний хаб у сполученні Європа – Азія: «Майже всі стратегічно важливі проекти спрямовані на реалізацію транзитного потенціалу України. Для розвитку транспортної галузі та залучення інвестицій ми застосовуємо механізм державно-приватного партнерства, який, як показує світовий досвід, є одним із найефективніших для співпраці держави та бізнесу. Наразі нашим фаворитом є концесія інфраструктурних об’єктів».

Очільник Міністерства повідомив, що уже успішно проведено перші концесійні конкурси у портах України і переможцем у порту Ольвія стала провідна катарська компанія QTerminals, яка планує інвестувати 142 мільйони доларів протягом 5 років: «Це одна з найбільших прямих іноземних інвестицій в портову галузь України за всю історію незалежності. Наступний концесійний конкурс плануємо в морському порту Чорноморськ. Далі концесійні проекти у морських портах Одеса, Маріуполь, Бердянськ. Ми гарантуємо прозорість усіх конкурсів і рівність учасників, і будемо раді бачити катарські компанії переможцями», – зазначив Владислав Криклій.

Міністр інфраструктури підкреслив, що позитивний досвід концесії буде поступово масштабований в авіації, дорожньому будівництві, залізниці та інших галузях транспортної інфраструктури: «До кінця лютого плануємо прийняти рішення по концесійних проектах в аеропортах Львів, Запоріжжя, Херсон і Чернівці. За підтримки Світового банку працюємо над потенційними концесійними дорожніми проектами Львів – Стрий та Тернопіль. Україна відкрита для інвестицій і взаємовигідного партнерства», – наголосив Владислав Криклій.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/31595.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове