Міністерство інфраструктури України


15 квітня 2020 року відбудеться одноденний веб-тренінг під головуванням заступника Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Наталії Форсюк

Опубліковано: 10 Квітня 2020, 13:09

15 квітня 2020 року з метою надання допомоги місцевим органам влади, відповідальним за підготовку інвестиційних проектів відбудеться одноденний веб-тренінг під головуванням заступника Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Наталії Форсюк і за участю представників Делегації Європейського Союзу, міжнародних фінансових організацій та експертів проекту «Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфраструктурного проєкту» (МЦІП).

Основним завданням тренінгу буде представлення концепції, що лежать в основі методологій підготовки інвестиційних проектів на регіональному рівні. Особлива увага буде приділена проектам, що фінансуються ЄБРР / ЄІБ.

Представники проєкту «Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфраструктурного проєкту», який фінансується Європейським Союзом, підготували Методичні рекомендації як складову частини Стратегії та Плану дій для реформування управління життєвим циклом інфраструктурного проєкту в Україні, що передбачають:

  • аналіз та оцінку інфраструктурних проєктів шляхом застосування критеріїв техніко-економічного обгрунтування;
  • інструментів прийняття рішення щодо відбору проєктів та визначення пріоритетних;
  • методів моніторингу проєктів та оцінки їх результатів.

На даний час відсутній єдиний підхід до підготовки інвестиційних проєктів у галузі транспорту та фактично відсутня єдина база інвестиційних проєктів у сфері транспорту незалежно від джерел їх фінансування, відсутній досконалий механізм оцінки та відбору вказаних проєктів, моніторингу їх реалізації. В Україні необхідно запровадити уніфікований підхід до подачі інвестиційних проєктів у галузі транспорту шляхом впровадження уніфікованої форми подачі документів та інформації, а також забезпечити системне комплексне планування об’єктів інфраструктури у галузі транспорту на державному та регіональному рівнях.

Створення Комісії з оцінки та відбору інвестиційних проєктів у сфері транспорту у Міністерстві інфраструктури України, яка пропонується європейськими експертами та затвердження положення про її діяльність це крок до прозорого та якісного процесу їх відбору, підвищення ефективності їх реалізації, формування переліку проєктів у порядку пріоритетності їх реалізації та фінансування.

В семінарі також візьмуть участь представники Міністерства інфраструктури, Укравтодору, АТ «Укрзалізниця», ДП «Адміністрації морських портів України», Державного агентства інфраструктурних проектів.

Посилання для реєстрації на вебінар:  https://forms.gle/D4d5vtZqcizRrtGh9

Програма вебінару

Інструкція з оцінки та відбору інвестиційних проєктів (проєктних пропозицій) у сферах транспорту, дорожнього господарства та надання послуг поштового зв'язку

Методичні рекомендації складання заяви про розгляд інвестиційних проєктів

Методичні рекомендації щодо проведення моніторингу стану розроблення та реалізації інвестиційних проєктів

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/31779.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове