Для людей
з порушенням зору

    Новини    11 Серпня 2020, 12:16
Версiя для друку


В Міністерстві інфраструктури України проведено вебінар з питань залізничного транспорту

11 Серпня 2020, 12:16

11 серпня 2020 року проведено вебінар з питань залізничного транспорту за участі Міністерства інфраструктури України та АТ “Укрзалізниця” проектом технічної допомоги ЄС “Підтримка органів влади України в розробці Національної транспортної моделі та майстер-плану”.  

Прийняття закону про реформування залізничного транспорту є важливим для майбутнього галузі залізничного транспорту в Україні та однією з умов виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Експерти в звіті відзначили, що реформа передбачає такі основні зміни:

  • розмежування діяльності з управління інфраструктурою залізничного транспорту та виконання залізничних перевезень;
  • створення нових органів для регулювання сфери залізничного транспорту (Національна комісія, яка здійснює державне регулювання в сфері транспорту);
  • відкриття ринку залізничних перевезень із забезпеченням конкуренції, недискримінаційної плати за доступ до інфраструктури залізничного транспорту та значні покращення у сфері управління безпекою.

Усунення обмежень швидкості на основних коридорах шляхом нагального залучення короткострокових інвестицій, які значно підвищать ефективність перевезень паралельно з плануванням та впровадженням основних інвестицій.

Розвиток коридорів TEN-T як пріоритет шляхом забезпечення якості залізничної інфраструктури, мінімальних рівнів швидкості руху поїздів і відповідної експлуатаційної сумісності завдяки залученню інвестицій у системи сигналізації, процедури безпеки, реабілітацію залізничних станцій та інфраструктури залізничного транспорту, включаючи операційні та конкурентні рішення щодо переходу з залізничної колії шириною 1520 мм на колію шириною 1435 мм. Ці коридори будуть основними векторами торгівлі в Україні та сприятимуть економічному розвитку.

Заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Наталія Форсюк наголосила, що даний аналіз залізничного транспорту буде використаний для запровадження Національної транспортної моделі та майстер-плану.ВСІ Новини