Міністерство інфраструктури України


Повідомлення про оприлюднення

проєкту наказу Міністерства інфраструктури України «Про деякі питання портових зборів і визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства інфраструктури України від 27.05.2013 № 316»
29 Вересня 2020, 16:08

Метою прийняття наказу Міністерства інфраструктури України «Про деякі питання портових зборів і визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства інфраструктури України від 27.05.2013 № 316» є удосконалення тарифної політики морських портів, впровадження єдиних засад формування і визначення ставок портових зборів, що призведе до зростання конкурентоспроможності вітчизняних морських портів на міжнародному ринку транспортних послуг.

Проєктом наказу затверджуються такі документи: методика розрахунку розмірів ставок портових зборів, які справляються у морських портах та порядок справляння, обліку та використання коштів від портових зборів, крім використання коштів від адміністративного збору.

Реалізація наказу дозволить вирішити такі завдання:

визначити механізм розрахунку ставок портових зборів, що дасть можливість за рахунок коштів, отриманих від портових зборів, здійснювати утримання та розвиток морських портів, каналів, маяків та інших засобів навігаційного забезпечення на рівні, що відповідає національним інтересам та вимогам безпеки мореплавства, а також утримання та розвиток системи пошуку та рятування на морі;

знизити рівень питомих витрат портових зборів на одиницю вантажу в портах України до рівня закордонних портів;

врахувати найкращий світовий досвід, рекомендації закордонних експертів;

визначити економічне обґрунтування розрахунку ставок портових зборів для кожного збору та можливість їх подальшого корегування;

здійснити розрахунки ставок портових зборів під час проєктування будівництва нових морських портів (причалів, перевантажувальних терміналів) тощо.

У зв’язку з реалізацією Методики та затвердженням відповідно до неї нових ставок портових зборів пропонується визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства інфраструктури України від 27.05.2013 № 316.

Розробником проєкту акта є Директорат морського та річкового транспорту Мінінфраструктури.

Проєкт акта розміщено на офіційному сайті Міністерства інфраструктури (www.mtu.gov.ua) у розділі «Регуляторна діяльність».

Зауваження і пропозиції щодо зазначеного проекту просимо направляти до Мінінфраструктури на поштову адресу: просп. Перемоги, буд. 14, м. Київ, 01135 або на електронну адресу: rebenok@mtu.gov.ua

Зауваження та пропозиції до проекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань прийматимуться Міністерством інфраструктури України протягом місяця з дня оприлюднення.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/32243.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове