Міністерство інфраструктури України


FAA повністю зняла обмеження для американських цивільних експлуатантів на польоти через повітряний простір над Чорним морем під відповідальністю України, - Владислав Криклій

16 Жовтня 2020, 14:05
Із 27 жовтня 2020 року Федеральна Авіаційна Адміністрація Департаменту Транспорту США запланувала оновлення Спеціальних федеральних авіаційних правил (SFAR 113) щодо обмежень на виконання польотів американськими експлуатантами у повітряному просторі під відповідальністю України. У документі зазначено, що Україна запровадила дієві заходи стосовно забезпечення безпеки польотів цивільної авіації в Сімферопольському районі польотної інформації, зокрема в міжнародному повітряному просторі, де відповідальність за обслуговування повітряного руху делегована Україні.
 
«Ми пишаємось таким результатом конструктивної взаємодії фахівців Державіаслужби України та Украероруху з міжнародними авіаційними організаціями та авіаційними владами різних держав, і зокрема з Федеральною Авіаційною Адміністрацією Департаменту Транспорту США», – зазначав Міністр інфраструктури Владислав Криклій.
 
На основі аналізу звітів моніторингу управління ризиками за останні три з половиною роки відзначено, що внаслідок цілеспрямованих зусиль України кількість випадків, що мали потенційний вплив на безпеку польотів, пов’язаних з російською агресією в Україні, знизилась практично до нуля. При цьому повітряний простір над тимчасово окупованою територією АРК був та залишається недоступний для планування та виконання польотів відповідно до рішення державної авіаційної служби України. Андрій ЯРМАК, керівник Украероруху: «Висновки FAA, як одного з найавторитетніших світових регуляторів з безпеки авіації, про належний рівень безпеки у міжнародному повітряному просторі над відкритим морем, є черговим дуже важливим визнанням для авіаційної спільноти всього світу. Вони ґрунтуються на фаховій оцінці комплексу заходів, які було втілено для мінімізації загроз та підвищення рівня безпеки польотів у західній частині Сімферопольського району польотної інформації.»
 
Керівник Украероруху зазначає, що таке рішення є підтвердженням точності результатів постімплементаційного моніторингу України, а також висновків Агентства Європейського Союзу з безпеки польотів, опублікованих в кінці серпня цього року.
 
Також FAA продовжує на рік дію чинної заборони цивільним американським експлуатантам на виконання польотів у східній частині Дніпровського району польотної інформації у зв’язку з наявністю ризиків для цивільної авіації, пов’язаних з конфліктом на сході України.
 
Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/32281.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове