Міністерство інфраструктури України


Україна зацікавлена у розвитку співпраці у сфері транспорту з Таджикистаном, - Владислав Криклій

28 Січня 2021, 15:03

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів робочу зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Таджикистан в Україні Назрізодою Давтаталі Хайдаром сьогодні, 28 січня, у Києві.

Сторони обговорили перспективи співпраці між країнами за різними інфраструктурними напрямками. Участь у заході також взяли заступниця Міністра інфраструктури України з питань євроінтеграції Наталія Форсюк, представники Посольства Республіки Таджикистан в Україні та Мінінфраструктури.

Владислав Криклій привітав Надзвичайного і Повноважного Посла та відмітив, що Україна зацікавлена у розвитку надійної та плідної співпраці з Таджикистаном у сфері всіх видів транспорту. Він позитивно відзначив результати проведення V засідання Спільної міжурядової українсько-таджицької комісії з питань економічного співробітництва, у рамках якої іноземна сторона запропонувала розглянути питання створення транспортно-логістичних центрів на територіях обох країн.

За словами Міністра, враховуючи вигідне географічне розташування України, основним завданням для відомства залишається реалізація повною мірою транзитного потенціалу країни у напрямку Європа-Азія і підвищення якості логістичних послуг. Владислав Криклій відмітив, що пріоритетними для держави наразі є такі напрямки:

- перевезення поїздами «Вікінг» і «Зубр», що проходять через Україну та Білорусь до Литви, Латвії та Естонії та далі в країни Скандинавії з використанням паромних переправ Балтійського моря;

- транспортування вантажів з Чорноморського морського порту в м. Славкув (Польща) без перевантаження по широкій колії 1520 мм або через станцію Мостиська;

-перевезення у напрямку Словаччини з подальшим транспортуванням вантажів до Чехії, Австрії, Сербії та Чорногорії;

- перевезення (включаючи контейнерні) до логістичних центрів Угорщини та далі в країни Центральної Європи (наприклад, Австрія та Італія).

Сторони обговорили транзитні можливості та потенціал кожної з держав з метою подальшої співпраці.

За словами Владислава Криклія, на сьогодні між Україною і Таджикистаном відсутні проблемні питання у галузі автотранспорту, а чинна квота дозволів на міжнародні автоперевезення повністю задовільняє потреби українських перевізників. Владислав Криклій порушив питання про лібералізацію автоперевезень.

Міністр також підтвердив зацікавленість української сторони у відновленні прямого пасажирського авіасполучення за маршрутом Київ-Душанбе-Київ та наголосив на важливості продовження цього діалогу та пошуку компромісу.

Оперативна інформація - на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/32580.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове