Міністерство інфраструктури України


Ми зацікавлені у співпраці з бельгійським портом Гент, - Владислав Криклій

10 Лютого 2021, 17:40

Міністерство інфраструктури України максимально зацікавлене у потенційній співпраці з бельгійським портом Гент у впровадженні перспективних концесійних проєктів у портовій галузі, а також у наданні консультативної та іншої фахової підтримки іноземних колег.

Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час свого візиту до Гентського порту, який відбувся у рамках робочої поїздки урядової делегації на чолі з Прем’єр-Міністром України Денисом Шмигалем до Брюсселя.

«Одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства є реалізація перспективних інфраструктурних проєктів із залученням механізмів державно-приватного партнерства. І ми вже маємо успішні приклади такої співпраці. Це передача в концесію перших морських портів України «Ольвія» і Херсон із загальним обсягом інвестицій близько 134 млн доларів. Тому ми продовжуємо підготовку наступних інвестпроєктів у морській та іншій галузях і були б дуже вдячні за вашу фахову допомогу та підтримку в розвитку українських портів», - зазначив Владислав Криклій.

Серед потенційних напрямків співпраці з портом Гента Міністр відмітив:

- розвиток мережі внутрішніх водних шляхів і внутрішніх мультимодальних перевезень;
- проєктування та впровадження сучасних систем портового зв'язку;
- експлуатацію та технічне обслуговування шлюзів;
- доступність морських портів і ефективне управління портовим трафіком;
- портові збори;
- пріоритетність у розвитку портів;
- ефективне управління річковими причалами.

Владислав Криклій також ознайомив представників порту з найближчими планами та ініціативами Міністерства у впровадженні проєктів ДПП та подальшому реформуванні галузі.

Довідково:

Гент – другий за значенням порт Бельгії, розташований в усті річок Шельди та Лис та з’єднаний з морем 32-кілометровим штучним каналом. У порту обробляються такі імпортні вантажі як залізна руда, вугілля, паперова маса, нафта, зерно, а також експортні – продукція сталеливарної та металургійної промисловості, очищені нафтопродукти, цемент.

Сумарний обсяг морських вантажоперевезень порту Гент становить 24 млн тонн.
Гент має сучасне обладнання для навантаження й розвантаження вантажів і найбільший в Західній Європі термінал для прийому зерна.

Оперативна інформація - на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/32601.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове