Для людей
з порушенням зору

    Оголошення    15 Лютого 2021, 15:35
Версiя для друку


Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України

«Про внесення змін до Правил надання послуг поштового зв'язку»
15 Лютого 2021, 15:35

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання послуг поштового зв'язку» (далі – проєкт акта) розроблений з метою протидії пересилання заборонених вкладень до поштових відправлень та протидії незаконному обігу тютюнових виробів та алкогольних напоїв.

Запропоновані зміни, в тому числі, спрямовані на припинення незаконного обігу тютюнових виробів з використанням поштових і кур’єрських перевезень відповідно до Плану заходів з реалізації Стратегії у сфері протидії незаконному виробництву та обігу тютюнових виробів до 2021, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.01.2020 № 128 (далі – План заходів).

Наразі Правилами надання послуг поштового зв’язку, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (далі – Правила), не визначено можливості відмови у прийнятті для пересилання відправлень, які можуть становити небезпеку для життя та здоров’я людей, а також відправлень, збереження яких оператор не може гарантувати (посуд, товари, що вимагають спеціального температурного режиму, тощо).

В той же час пунктом 9 Плану заходів визначено захід з протидії незаконному виробництву та обігу тютюнових виробів на території України, а саме припинення незаконного обігу тютюнових виробів з використанням поштових і кур’єрських перевезень.

За таких умов, виникла необхідність врегулювати питання щодо заборони для пересилання у внутрішніх поштових відправленнях тютюнових виробів та алкогольних напоїв, на яких відсутні марки акцизного податку, та подання у відкритому вигляді внутрішніх поштових відправлень (бандеролей, посилок та прямих контейнерів) для перевірки їх вкладення в об’єктах поштового зв’язку.

Розробник проекту акта – Міністерство інфраструктури України.

Проект акта оприлюднено на офіційному вебсайті Міністерства інфраструктури (www.mtu.gov.ua) у розділі «Діяльність → Регуляторна діяльність».

Зауваження та пропозиції до проекту акта можуть надсилатися зацікавленими юридичними та фізичними особами протягом 30 днів з дня оприлюднення до Директорату цифрової інфраструктури на транспорті  Міністерства інфраструктури України на адресу: пр. Перемоги, 14, м. Київ, 01135 або в електронному вигляді на електронну адресу: kushnir@mtu.gov.ua

 

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання послуг поштового зв'язку» 

Зміни, що вносяться до Правил надання послуг поштового зв’язку

Пояснювальна записка

Додаток до пояснювальної записки

Аналіз регуляторного впливуВСІ Оголошення