Міністерство інфраструктури України


Ми відкриті для впровадження спільних концесійних проєктів у морському секторі разом з данським бізнесом, - Владислав Криклій

9 Березня 2021, 10:10

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Данія в Україні Оле Егберг Міккельсеном 5 березня, у Києві.

Сторони обговорили перспективи співпраці між обома країнами за різними інфраструктурними напрямками, зокрема у морському секторі. Участь у зустрічі також взяли голова Проєктного офісу «SPILNO» Тарас Бойчук, представники Посольства Данії в Україні та Міністерства.

Владислав Криклій поділився планами відомства у впровадженні перспективних проєктів державно-приватного партнерства у морському секторі та розповів, що наразі у співпраці з ЄБРР та IFC Мінінфраструктури активно працює над забезпеченням успішного запуску тендерів щодо 2-х наступних концесійних проєктів у Чорноморському морському порту. Це концесії залізнично-поромного комплексу, а також першого і контейнерного терміналів. «Представники ЄБРР та IFC вже погодились профінансувати підготовку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) та конкурсної документації щодо проєкту концесії залізнично-поромного комплексу в порту «Чорноморськ». Крім цього, триває підготовка пре-ТЕО концесії першого та контейнерного терміналів Чорноморського порту. Попередні результати дослідження очікуються в березні 2021 року, після чого Мінінфраструктури прийматиме рішення про доцільність підготовки ТЕО», - відмітив Владислав Криклій.

За його словами, відомство очікує, що концесійні конкурси за проєктами в Чорноморському порту будуть оголошені до кінця поточного року. «Ми відкриті для впровадження спільних концесійних проєктів у морському секторі разом з данським бізнесом і будемо раді бачити данські компанії серед учасників майбутніх відкритих тендерів», - підкреслив Владислав Криклій.        

Сторони також обговорили можливу участь данської сторони в інших концесійних проєктах у морських портах і в реалізації Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі: https://roadppp.in.ua/.

Оперативна інформація — на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/32669.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове