Для людей
з порушенням зору

    Новини    27 Квітня 2021, 12:42
Версiя для друку


У рамках візиту української делегації до Грузії на чолі з першим заступником Міністра інфраструктури України Дмитром Абрамовичем відбулися робочі зустрічі із заступником Міністра економіки та сталого розвитку Грузії Гурамом Гурамішвілі

27 Квітня 2021, 12:42

21-24 квітня 2021 року у рамках візиту української делегації до Грузії на чолі з першим заступником Міністра інфраструктури України Дмитром Абрамовичем відбулися робочі зустрічі із заступником Міністра економіки та сталого розвитку Грузії - Гурамом Гурамішвілі, Генеральним директором АТ «Грузинська залізниця» - Давидом Перадзе, з Головою Агентства морського транспорту Грузії - Тамарою Іоселіані та Керуючим директором з комерційних питань Батумського морського порту – Тімуром Ергалієвим. До складу української делегації також увійшли заступник Міністра фінансів України Олександр Кава та представники Укрзалізниці.

Під час зустрічі з Гурамом Гурамішвілі сторони обговорили шляхи розширення співробітництва з питань розвитку залізничного сполучення між Україною та Грузією, а також створення конкурентних і уніфікованих умов для перевезення вантажів залізничним транспортом з використанням існуючої інфраструктури портів і поромних переправ Чорноморського басейну, що з'єднують Україну і Грузію.

Окрему увагу також приділено питанням практичної реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Грузії про організацію прямого міжнародного залізнично-поромного сполучення через порти України і Грузії, а також розвитку фідерних перевезень та впровадження електронної системи обміну дозволами для міжнародних автомобільних перевезень між двома державами.

«Україна та Грузія є стратегічними партнерами. Забезпечення розвитку залізнично-паромних перевезень є пріоритетним завданням для наших країн. Організація контейнерних поїздів у міжнародному сполученні з портами дозволить розвантажити дорожню інфраструктуру і в поєднанні з морським сервісом між портами України та Грузії створить конкурентний логістичний продукт, який розширить географію доставки вантажів, що транспортуються залізничним транспортом обох країн», - зазначив Дмитро Абрамович.

За результатами зустрічі між Міністерством інфраструктури України та Міністерством економіки та сталого розвитку Грузії підписано Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у галузі створення інноваційних технологій та інформаційних систем щодо порядку обміну дозволами на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень. Меморандум дозволить спростити процедури обміну дозволами на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень та полегшить процедури контролю транспортних операцій.

Крім цього, у рамках зустрічі з Генеральним директором АТ «Грузинська залізниця» було обговорено важливість спільної участі у  міжнародних проектах, що стосуються розвитку інтермодальних перевезень, зокрема в рамках таких транспортних коридорів, як ТРАСЕКА та Транскаспійський транспортний маршрут (ТМТМ).

З метою збільшення вантажопотоку на пріоритетних спільних напрямках, що прямують транзитом через території України і Грузії сторони обговорили питання щодо встановлення спеціальних (пільгових) тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом з/в України.

Під час зустрічі сторони домовились найближчим часом підписати Угоду між АТ «Укрзалізниця» і АТ «Грузинська залізниця» про інформаційний обмін для створення єдиного цифрового транспортного коридору при здійсненні вантажних перевезень.

У рамках зустрічі із Керуючим директором з комерційних питань Батумського морського порту – Тімуром Ергалієвим було обговорено питання розбудови залізнично-паромних терміналів.

В рамках зустрічі було ознайомлено із потенціалом Батумського морського порту.

За результатами зустрічі із керівництвом Агентства морського транспорту Грузії сторони домовились розглянути можливість підписання Меморандуму між Міністерством інфраструктури України і Міністерством економіки та сталого розвитку Грузії про обмін інформацією з метою моніторингу надводної обстановки в Чорному морі.

Також в рамках зустрічі із Тамарою Іоселіані обговорено питання взаємної підтримки в рамках діяльності Міжнародної морської організації.ВСІ Новини