Міністерство інфраструктури України


Спільно з Укравтодором та ЄБРР розпочинаємо проєкт із розвитку інфраструктури для електротранспорту, - Владислав Криклій

30 Квітня 2021, 09:27

Проєкт допоможе включити потреби електротранспорту у розвиток мережі доріг України.

Вчора, 29 квітня, була проведена зустріч щодо розробки Плану дій Укравтодору з розвитку інфраструктури для електромобілів. План врахує запит бізнесу та користувачів електротранспорту, стратегічні задачі Уряду та Міністерства інфраструктури щодо розвитку електронної мобільності та виконання цілей Зеленого курсу.

До зустрічі долучилися представники Міністерства інфраструктури, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Укравтодору, Офісу реформ МІУ та Команди підтримки реформ при Укравтодорі.

«Щороку кількість електрокарів в Україні невпинно зростає. І я переконаний, що наше транспортне майбутнє – саме за електромобілями. Зі свого боку ми всіляко підтримуємо та сприяємо використанню екологічних видів транспорту – і громадського електричного, і електромобілів. Проте для їх популяризації в глобальних масштабах, у першу чергу, необхідно створити розвинуту мережу зарядної інфраструктури, яка б дозволяла власникам електрокарів комфортно пересуватися як у містах, так і в міжміському сполученні. Тому я дуже радий вітати початок проєкту із розвитку інфраструктури, який ми починаємо спільно з Укравтодором та ЄБРР», - зазначає Владислав Криклій, Міністр інфраструктури України.

Консультантом ЄБРР у цьому проєкті виступає міжнародна компанія Atkins із офісом у Лондоні. До команди проєкту залучені 6 експертів, у тому числі, які спеціалізуються на електронній мобільності, фінансовому та транспортному моделюванні.

«Проєкт допоможе адаптувати дорожню інфраструктуру України до глобальних тенденцій транспортного ринку. Світові автовиробники масово збільшують частку електрокарів, деякі планують до 2030 повністю перейти на електротранспорт, адже його використання відповідає екологічним та енергетичним викликам світу.У рамках Великого будівництва ми маємо окремі проєкти з розвитку придорожньої інфраструктури, підвищення безпеки руху, нової дорожньої навігації, які будуть інтегровані у проєкт е-мобільності» – коментує Олександр Кубраков, голова Укравтодору.

Проєкт е-мобільності для дорожньої галузі реалізовуватиметься в рамках спільного проєкту Укравтодору та Європейського банку реконструкції та розвитку, угода щодо якого була підписана торік у грудні.

Нагадаємо, проєкт включає реконструкцію майже 300 км дороги M-05 Київ — Одеса та будівництво Північного обходу Львова, впровадження чотирьох важливих реформ для дорожньої галузі. Серед них — реформа системи закупівель, підвищення безпеки руху, розвиток інфраструктури для електротранспорту, та ключова — антикорупційна.

Оперативна інформація - на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/32784.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове