Для людей
з порушенням зору

    Новини    3 Червня 2021, 16:29
Версiя для друку


Будівництво Київської обхідної дороги буде відбуватися за новим для України міжнародним форматом контрактів

3 Червня 2021, 16:29

Важливий прецедент для галузі: будівництво Київської обхідної дороги буде відбуватися за новим для України міжнародним форматом контрактів

Контекст

Сьогодні Верховна рада України прийняла законопроєкт № 5309, який вносить правки до Закону України «Про публічні закупівлі». Тепер будівництво Київської обхідної дороги можна проводити за міжнародним форматом контрактів EPC+F. До цього в українському законодавстві подібних можливостей не було.

Що таке EPC+F?

EPC+F є абревіатурою чотирьох етапів: проєктування — закупівля — будівництво — фінансування.

Йдеться про те, що на конкурентних торгах підрядник визначатиметься не лише за ціновим критерієм, але й за умовами залучення фінансування. Тобто підрядник не лише проєктує та будує, але й забезпечує можливості фінансування для виконання цих робіт.

Високі кваліфікаційні вимоги до учасників та гарантовані умови фінансування мають стати вирішальним фактором, який дозволить залучити до будівництва Київської обхідної дороги визнаного у світі та досвідченого підрядника, якому довіряють міжнародні фінансові інституції.

Чому це важливо для України?

«Масштабні інфраструктурні проєкти, на кшталт Київської обхідної дороги, потребують обсягів фінансування, які доволі важко залучити суто у рамках бюджетного процесу. Водночас відмовитись від їх реалізації — означає втратити важливі точки зростання для економіки України.

Тому нові джерела фінансування у рамках EPC+F — це можливість виправити історичні помилки й реалізувати критично важливий для держави проєкт. Ухвалення законопроєкту стає черговим реальним кроком до старту будівництва КОДу вже цього року» — розповідає Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Дякуємо народним депутатам України за рішення — сподіваємось, що воно стане прецедентом для залучення масштабних інвестицій і в інших інфраструктурних галузях.ВСІ Новини