Для людей
з порушенням зору

    Новини    15 Вересня 2021, 18:27
Версiя для друку


Уже до кінця 2022 року Укрпошта планує надавати банківські та цифрові послуги у 100% населених пунктів України

15 Вересня 2021, 18:27

Учора відбулася офіційна презентація завершального етапу проєкту пересувних відділень Укрпошти. У планах — забезпечити доступність цифрових та банківських послуг у кожному населеному пункті країни вже до кінця 2022 року.

Поштовий оператор встановить близько 1300 комп'ютерів та запустить близько 1800 пересувних відділень у 17 областях, покривши всю Україну.

У рамках стратегії 100% автоматизації Укрпошти передбачається:

◼ для сіл з населенням понад 1200 жителів — автоматизація усіх відділень Укрпошти протягом року;

◼ для сіл з населенням менше за 1200 жителів — завершення впровадження проєкту пересувних відділень.

У 2021 році понад 800 пересувних відділень запрацюють у Волинській, Донецькій, Луганській, Івано-Франківській, Миколаївській, Кіровоградській, Сумській, Рівненській областях. Частково у Хмельницькій, Дніпропетровській, Харківській, Тернопільській, Запорізькій та Житомирській. У 2022 році Укрпошта запустить ще близько тисячі пересувних відділень.

Усі листоноші мобільних відділень отримають нові термінали 3 в 1 для покращення клієнтського сервісу та оптимізації процесів звітності. Пересувне відділення – це повноцінне поштове відділення, яке приїжджає до домівки користувача. Бригада пересувного відділення у складі трьох осіб (листоноша, начальник та водій-супроводжувач) доставляють ліки, періодику й посилки, приймають оплату за комунальні платежі, приймають та виплачують перекази тощо.

«Укрпошта починає все активніше використовувати та впроваджувати цифрові інструменти. Це важливо для її подальшої модернізації. Одна з головних переваг державного поштового оператора — розгалужена мережа відділень. Саме це, в комплексі із запровадженням мобільних поштових відділень, дозволить покрити усю країну. У фокусі — охопити ті категорії громадян, які через проживання у малих та віддалених селах, а іноді поважний вік, досі не мали доступу до цифрових та банківських послуг. За попередніми оцінками йдеться про понад 10 млн українців.

Це кардинальні зміни для України — і це важливо, що тут ми не експериментуємо, а спираємось на досвід європейських країн, де масштабні програми запуску пересувних відділень були успішно запущені та пройшли випробування часом» — розповів Анатолій Комірний, заступник Міністра інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Співфінансування проєкту здійснюється кредитними коштами від Європейського банку реконструкції та розвитку. Відповідна угода була підписана в листопаді минулого року та передбачає інвестиції у розмірі 33 млн євро на закупівлю та оснащення автомобілів пересувних поштових відділень. Доавтоматизація стаціонарних сільських відділень та закупівля мобільних терміналів для пересувних відділень, а також інтеграція нових IT-систем коштуватиме компанії ще близько 20 млн євро.

Нагадаємо, що минулого тижня Укрпошта підписала контракт з підрядником на створення першого з 7-ми логістично-сортувальних центрів нового зразка. Новий поштовий хаб буде збудований біля Борисполя і відкриє можливості для отримання замовлень від корпоративних клієнтів у режимі 24/7.ВСІ Новини