Для людей
з порушенням зору

    Новини    16 Вересня 2021, 19:31
Версiя для друку


Імпульс «Великому будівництву»: Уряд ліквідував Державну архітектурно-будівельну інспекцію

16 Вересня 2021, 19:31

Імпульс «Великому будівництву»: Уряд ліквідував Державну архітектурно-будівельну інспекцію

Учора Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою ліквідував Державно-архітектурну інспекцію (ДАБІ). Уже відсьогодні архітектурно-будівельним контролем в містобудуванні займається новостворена Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ).

Чому це важливо?

ДАБІ давно стала символом корупції та забюрократизованості в будівництві. Відсутність реформ в інспекції призвела до того, що, за оцінками експертів ринку, щорічно від 3 до 10 млрд грн осідало в кишенях корупціонерів.

Один тільки факт її існування робив неможливою будь-яку спробу реформувати сферу містобудування, що своєю чергою негативно впливало на реалізацію інфраструктурних проєктів.

«ДАБІ часто ставала перепоною для вчасного старту будівництва доріг. Це несло за собою додаткові фінансові витрати, незручності для підрядників та замовників і в підсумку — зниження темпів робіт у рамках і так обмеженого періоду будівельного сезону.

Очікуємо, що з цим рішенням Кабміну кількість затримок в реалізації програми «Велике будівництво» різко зменшиться.

Показово, що уже з наступного року ми будемо все активніше здійснювати роботи з капітального ремонту доріг. Це те, чого ми прагнули давно, і це те, чому дуже довго перешкоджали саме бюрократичні процеси в ДАБІ» — розповідає заступник Міністра інфраструктури Мустафа-Масі Найєм.

Що держава та ринок очікує від нової інспекції?

ДІАМ має стати повноцінно новим органом із сучасними європейськими стандартами роботи, серед яких:

▪ оновлені професійні кадри;

▪ лібералізація будівництва;

▪ мінімізація людського фактора;

▪ відкритість перед учасниками будівельного ринку;

▪ цифровізація процесу отримання дозволів;

▪ прозорість перевірок;

▪ усунення корупційних ризиків.

Нагадаємо, що вже найближчим часом Верховна Рада розглядатиме низку законопроєктів, які покликані впровадити максимальну цифровізацію та посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за зловживання у сфері містобудування.ВСІ Новини