Міністерство інфраструктури України


Оновлення вантажних вагонів та боротьба з тарифною дискримінацією: відбулось друге засідання Антикризового штабу «Укрзалізниці»

1 Жовтня 2021, 10:59

Вчора під головуванням Міністра інфраструктури Олександра Кубракова відбулось друге засідання Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця». У фокусі засідання — вантажні перевезення та оновлення парку вагонів.

«Десятки років недовиконання планів закупівель та ігнорування кризових явищ призвели до того, що зношеність рухомого складу в Україні наразі понад 90%. Виходячи з цих реалій, ми розпочинаємо масштабний процес оновлення парку вантажних вагонів.

У найближчі роки ми плануємо побудувати й оновити понад 30 тис. піввагонів та майже 15 тис. зерновозів. Держава отримає додаткові робочі місця та мінімум 20 млрд грн надходжень до бюджету, середній вік вагонів зменшиться з 23 до 7 років. Фактично, йдеться про формування ринку, загальний обсяг якого складе понад 100 млрд грн», — розповідає Олександр Кубраков.

Основні теми засідання:

▪ оновлення парку вантажних вагонів;

▪ дискримінаційні тарифи на користування вантажними вагонами;

▪ ризики довгострокових договорів на використання вантажних вагонів «Укрзалізниці»;

▪ санкційна політика щодо ввезення та використання території України вантажних вагонів.

Напрацьовані пропозиції

▪ старт впровадження програми оновлення парку вантажних вагонів Укрзалізниці;

▪ усунення дискримінаційних тарифів на перевезення вантажів для окремих компаній;

▪ перегляд укладених у 2021 році довгострокових договорів на надання послуг з використання вагонів власності «Укрзалізниці» на предмет їх економічної обґрунтованості та ресурсної доцільності;

▪ розробка і впровадження механізму ідентифікації вантажних вагонів різних власників з метою недопущення використання на території України вагонів, власником яких є підсанкційні особи.

Нагадаємо, 15 вересня 2021 року Уряд на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони погодив створення Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця». Його очолив Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/33112.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове