Для людей
з порушенням зору

    Новини    20 Жовтня 2021, 10:15
Версiя для друку


Законопроєкт №0060 розблокує транзитні перевезення в країни Балтії та Скандинавії

20 Жовтня 2021, 10:15
Міністерство інфраструктури підтримує внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про міжнародне автомобільне сполучення від 17 грудня 1992 року, які стосуються лібералізації автомобільних перевезень.
 
Законопроєкт №0060 дозволить розблокувати міжнародні автоперевезення з України в держави Балтії та Скандинавії, зокрема Литву, Латвію, Естонію та Фінляндію.
 
«Наразі для українських автоперевізників, які працюють на балтійському та скандинавському напрямках, склалася катастрофічна ситуація. Відсутність необхідної кількості дозволів від Польщі та Білорусі, додаткові умови для транзитного проїзду через Росію, призвели до ситуації, в якій українські експортери опинилися відрізаними від ринків Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії.
 
Через це перевізники втрачають замовлення, українські виробники — ринки збуту, а економіка — робочі місця. Для прикладу, через відсутність білоруських дозволів втрати перевізників за жовтень-грудень цього року складуть близько 1,5 млрд грн. Фактичні ж втрати для країни — ще більші.
Це рішення дозволить перевізникам безперешкодно використовувати для транзиту білоруську територію, а Україні — зберегти робочі місця для наших перевізників та залучити додаткові вантажо- і пасажиропотоки на балтійському та скандинавському напрямках» — розповідає заступник Міністра інфраструктури Мустафа Найєм.
 
Що саме передбачають зміни?
▪ лібералізація умов виконання вантажних перевезень між Україною та Білоруссю;
▪ звільнення нерегулярних пасажирських автоперевезень від дозвільної системи;
▪ розблокування роботи українських автоперевізників на балтійському та скандинавському напрямках.
 
Контекст
▪ На сьогодні понад 1,6 тис. українських перевізників здійснюють міжнародні автомобільні перевезення в Литву, Латвію, Естонію та Фінляндію через територію Білорусі.
▪ Перевізники вже в серпні вичерпали річну квоту дозволів Білорусі, яка у 2021 році була встановлена на рівні 37 тис. дозволів і у вересні – 26 тис. транзитних дозволів. При цьому потреба в додаткових дозволах до кінця року складає для двосторонніх перевезень – 20 тисяч, транзитних – 10 тисяч дозволів.
▪ Ускладнює проблему те, що обсяг дозволів на здійснення вантажних автомобільних перевезень до Республіки Польщі на цей рік вичерпано, а їх загальна щорічна кількість є недостатньою для задоволення навіть базових потреб українських експортерів та перевізників.ВСІ Новини