Міністерство інфраструктури України


Україна ініціювала обговорення питань польських дозволів та лібералізації транзитних вантажних автоперевезень з ЄС на рівні Єврокомісії

19 Листопада 2021, 19:30
Це питання обговорювалось вчора, 18 листопада, в рамках робочої зустрічі в Брюсселі Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, заступника Міністра інфраструктури України Мустафи Найєма з Генеральним директором DG MOVE Європейської Комісії Генріком Хололеєм.
 
Сторони підтвердили існування певних бар’єрів під час організації вільного переміщення вантажів між Україною та країнами-членами ЄС, зокрема у зв’язку зі зменшенням Польщею кількості дозволів.
 
«Ми спостерігаємо створення штучного торгового бар’єра для нашої економіки. Причина — критична ситуація з польськими дозволами на автомобільні вантажні перевезення. Блокується не лише важливий для нас ринок нашого країни-сусіда, але й в цілому західноєвропейські ринки, до яких наші перевізники дістаються транзитом через Польщу.
 
Команда Мінінфраструктури неодноразово озвучувала це питання на ключових міжнародних майданчиках. Тепер ми виходимо на рівень Україна-ЄС. Це наше право захищати економічні інтереси України у рамках Угоди про Асоціацію — і ми будемо його максимально використовувати.
 
Паралельно ми ініціюємо процес поступового відкриття ринку автомобільних перевезень, зокрема, лібералізації транзиту між Україною та ЄС» — розповів заступник Міністра інфраструктури Мустафа Найєм.
 
Заступник Міністра звернувся з проханням до Генерального директора DG MOVE Європейської Комісії посприяти у проведенні тристоронніх консультацій у форматі «Україна — Польща — ЄС». Йдеться про недопущення запровадження більш обмежувальних умов взаємного доступу на ринок у порівнянні із тими, що діяли на момент набрання чинності Угодою.
 
За його словами, від нинішньої кризи страждає не лише український бізнес, але й іноземні компанії, які інвестували у створення робочих місць в Україні, і тепер не можуть експортувати свою продукцію до країн ЄС. Зокрема, до Міністерства вже звернулись компанії «МЕТРО КЕШ ЕНД КЕРІ УКРАЇНА», BERLIN-CHEMIE MENARINI, JYSK, INTERFILL щодо дефіциту дозволів на міжнародні перевезення.
 
Нагадаємо, що на 2021 рік квота польських дозволів для українських перевізників становить 160 тис. дозволів, що на 40 тис. менше, ніж у 2016 році, коли запрацювала зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. Цей показник є критично низьким для української економіки, адже сучасна потреба вітчизняних перевізників становить не менше 200 тис. дозволів.
 
Проблема ускладнюється також тим, територія Польщі використовується українськими перевізниками як транзитна для перевезення товарів в 12 країн Європи.

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/33245.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове