Для людей
з порушенням зору

    Новини    24 Грудня 2021, 16:00
Версiя для друку


Велике будівництво на кордонах: оновлення доріг та старт модернізації автомобільних пунктів пропуску

24 Грудня 2021, 16:00
Сьогодні у рамках форуму «Велике будівництво: дороги та мости» були презентовано плани та результати розвитку прикордонної інфраструктури в Україні.
 
“Наразі ми вже маємо політичне рішення про передачу Міністерству інфраструктури функції утримання, модернізації та будівництва автомобільних пунктів пропуску. Це поширена практика у світі, коли одна державна інституція відповідає за усю систему прикордонної інфраструктури: як дороги, так і пункти пропуску.
 
Таким чином у 2022 році ми розширюємо мапу проєктів президентської програми “Велике будівництво”. Наші ключові цілі на наступний рік - це модернізація МАПП “Ягодин - Дорогуськ”, будівництво першої концесійної дороги Краковець – Львів – Броди – Рівне, а також оптимізація робіт з розвитку прикордонної інфраструктури у рамках “польського кредиту” - розповідає Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
 
Дороги до кордонів: зроблено вже 350 км державних доріг
Зокрема, у 2020-2021 роках у рамках цілі розвитку прикордонної інфраструктури оновлено 350 км доріг державного значення, з яких 210,4 км - це дороги до кордону України та ЄС. План до 2024 року - оновити ще близько 500 км доріг державного значення на кордонах.
 
    
Станом на сьогодні на західних кордонах вже зроблено:
▪ у Волинській області — 58,6 км
▪у Львівській області — 42,6 км
▪ в Закарпатській області — 40 км
▪ у Чернівецькій області — 12,8 км
▪ у Одеській — 56,4 км
 
Флагманські дорожні проєкти
У рамках розбудови доріг до пунктів пропуску наразі ключовими є наступні проєкти:
▪ ремонт та перетворення в автобан дороги М-07 Київ — Ковель — Ягодин
▪ будівництво концесійного автобану Краковець — Львів — Броди — Рівне
 
Старт модернізації міжнародних пунктів пропуску
У 2021 році триває модернізація на пунктах пропуску «Краківець — Корчова», «Шегині — Медика» та «Рава-Руська — Хребенне»
 
Роботи на цих об’єктах проводяться за кошти так званого «польського кредиту», наданого Республікою Польща для фінансування проєктів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.
 
З наступного року до цих проєктів доєднаються пункти пропуску «Ягодин — Дорогуськ», «Ужгород — Вишнє-Нємецьке» та «Чоп — Захонь». Особлива увага приділена саме ПП “Ягодин - Дорогуськ”, адже саме через нього здійснюється 40% усіх автомобільних вантажних перевезень в Україні.ВСІ Новини